بسیج اساتید دانشگاه آزاد:

آزادی با نفرت پراکنی و اهانت به ادیان حاصل نمی‌شود

آزادی با نفرت پراکنی و اهانت به ادیان حاصل نمی‌شود

به گزارش سراج24، بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی درباره اهانت نشریه فرانسوی به ساحت نبی مکرم اسلام(ص) بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ لَقَد استُهزئَ بِرُسُلٍ مِن قَبلکَ فَأملیتُ لِلّذینَ کفروا ثُمَّ أخَذتُهُم فَکیفَ کانَ عِقابِ»

و مردم به رسولان پیش از تو هم استهزاء بسیار کردند، من هم به کافران فرصت دادم آنگاه ایشان را به عقوبت گرفته و با چه عقاب سخت به کیفر رسانیدم. (سوره رعد آیه ۳۲)

«سیاست‌های عمیقاً ضد اسلامی صهیونیست‌ها و دولت‌های استکباری عامل اینگونه حرکت‌های دشمنان است که هر چند یک بار بروز می‌یابد... ملت‌های مسلمان به‌ویژه کشورهای غرب آسیا ضمن حفظ هوشیاری در مسائل این منطقه حساس باید هرگز دشمنی‌های سیاستمداران و سردمداران غربی نسبت به اسلام و مسلمین را فراموش نکنند. مقام معظم رهبری»

بار دیگر دستِ پستِ غربیانِ مدعیِ حقوق بشر، از آستین نشریه ی هتاک صهیونیستی - فرانسوی شارلی ابدو در مهد آزادی و دمکراسی غربی بیرون آمد و با اهانت به ساحت نورانی برترین عالم و آدم حضرت رسول خاتم (ص)، قلب بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جهان را به درد آورد و بار دیگر چهره واقعی جاهلیت مدرن را در قالب لیبرال دموکراسی و مدرنیته به رخ جهانیان کشید. بی‌شک رفتار زشت و توهین‌آمیز در توهین مجدد به ساحت مقدس پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، نشانه آشکاری از عمق دشمنی استکبار جهانی و نظام سلطه بر علیه اسلام و فرهنگ غنی آن است که در حال حاضر فرهنگ جوامع به ظاهر متمدن غربی را در همه زمینه‌ها به چالش کشیده است.

حرکت رذیلانه و ضد انسانی و ضد اخلاقی اهانت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام و کتاب مقدس و آسمانی قرآن عظیم توسط نشریه ای فرانسوی، فضای منفوری را ایجاد کرد و هر صاحب دردی را برآن می‌دارد تا به روشنگری پرداخته و این اقدامات اهانت آمیز و رذیلانه را سم‌زدایی و محکوم کند.

شورای تبیین مواضع دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این نکته که آزادی مطبوعات و اندیشه با تحریک به نفرت پراکنی و خشونت و اهانت به ادیان حاصل نمی‌شود ضمن ابراز تاسف و انزجار شدید و محکومیت توهین به مقدسات اسلامی، اقدام توهین‏‌آمیز نشریه فرانسوی را شدیداً محکوم کرده و حرکت‏‌های مذبوحانه از این دست را در راستای تلاش‏های صهیونیسم درمانده و آمریکای شکست‌خورده در برابر عزم و اراده راسخ مسلمانان جهان دانسته و  اعلام می‌دارد که نشریه فرانسوی شارلی ابدو  یک پادو و مزدور آمریکا و صهیونیسم بین الملل می باشدو تاکید می کند که وحدت اسلامی، بیداری هوشمندانه، بصیرت افزایی و مقاومت انقلابی در برابر حرکت‌های جنایت بار آمریکا و رژیم صهیونیستی و جهان غرب، تنها راه نجات اسلام و جوامع اسلامی خواهد بود.

اخبار مرتبط

ابلاغیه شورای نگهبان درباره سامان دادن به ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری باید اجرا شود

اولویت دانشگاه آزاد در سال ۹۷ چیست؟

ولایتی: دانشگاه آزاد متعلق به جناح خاصی نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha