از سوی انتشارات «راه یار»

برش‌هایی ناگفته از شهدای مدافع منتشر شد

برش‌هایی ناگفته از شهدای مدافع منتشر شد

به گزارش سراج24، دفتر دوم کتاب «عاشقانه‌ها»؛ با عنوان کامل «عاشقانه‌هایی از شهدای مدافع حرم» که به کوشش پژمان عرب، گردآوری و تدوین شده است، توسط انتشارات «راه یار» منتشر و روانه بازار نشر شد.

دفتر دوم «عاشقانه‌ها»؛ برش‌هایی از وصیت‌نامه‌های تعدادی از شهدای مدافع حرم خطاب به همسران و فرزندانشان است. آن طور در ابتدای کتاب می‌خوانیم «این وصیت‌نامه‌ها عموماً در فضای مجازی در دسترس قرار دارند اما تا به حال در قالب کتابی مستقل و به صورت موضوعی» به این وصایا که علاوه بر نمایاندن ابعاد عاطفی و روابط خانوادگی شهدای مدافع حرم می‌تواند شروع فصلی نو برای توجه به موضوعات و سوژه‌های زمین‌مانده انقلاب باشد، پرداخته نشده است.

در بخشی دیگر از مقدمه کتاب، چنین آمده است: «در جبهۀ فرهنگی انقلاب اسلامی با صدها سوژه و موضوع مواجهیم که در طول این چهل سال، برای بعضی از آن‌ها به‌صورت مستقل، حتی یک محصول خوب هم تولید نشده است. ما با تولید و بازآوری آثاری مانند «عاشقانه‌ها» می‌کوشیم از سویی چنین کاستی‌هایی را در جبهۀ فرهنگی انقلاب اسلامی کمتر کنیم و از سوی دیگر، با ایده‌دهی و برجسته‌کردن حوزه‌های مغفول‌مانده و روایت نشدۀ جبهۀ فرهنگی انقلاب اسلامی، خون تازه‌ای به جریان تاریخ شفاهیِ این جبهۀ انقلاب تزریق کنیم.»

دفتر دوم کتاب «عاشقانه‌ها» در ۱۶۸ صفحه، تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۱۷ هزار تومان توسط انتشارات «راه یار» منتشر شده است. دفتر اول این مجموعه هم که برش‌هایی از وصیت‌نامه شهدای دفاع مقدس است بزودی و همزمان با هفته دفاع مقدس راهی بازار نشر خواهد شد.

اخبار مرتبط

کتاب «روزهای لاجوردی» رونمایی می‌شود

کتاب «قطره‌ای در رودخانه عشق» رونمایی شد

انتشار روایت‌هایی جذاب از پیاده روی اربعین

0 نظر

ارسال نظر

capcha