همکاری بسیج سازندگی با معاون آب و خاک برای محرومیت‌زدایی

همکاری بسیج سازندگی با معاون آب و خاک برای محرومیت‌زدایی

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی، در آستانه گام دوم انقلاب و منویات مقام معظم رهبری، توافق‌نامه همکاری سازمان بسیج سازندگی با معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در محل سازمان بسیج سازندگی امضا شد.

علیمراد اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم گفت: با عنایت به اینکه کشور ایران از نظر اقلیمی در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد، توانایی و ظرفیت‌های کشور در دانشگاه‌ها، تحقیقات، نظامی و بسیج می‌تواند در خدمت این بخش از کشور قرار گیرد، ما کشور توانمندی هستیم و می‌توانیم در زمینه مسائل آب و خاک چاره اندیشی کنیم. ما باید از منابع آب و خاک به درستی استفاده کنیم و بهره برداری بهینه داشته باشیم و تلاش نمائیم ضریب خود اتکایی را بالا ببریم.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سامانه نوین آبیاری تنها در ۳۸ هزار هکتار زمین کشاورزی اجرا شده و الان به عدد 2.4 میلیون هکتار رسیده است.همچنین در زمینه شبکه‌های فرعی آبیاری ابتدای انقلاب ۱۰۰ هزار هکتار بوده و الان 1.6 میلیون هکتار است. خرید گندم در ابتدای انقلاب اسلامی ۵۰۰ هزارتن بوده و الان متوسط ۱۰ میلیون تن رسیده است.

به گفته معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی، با عنایت به وجود روحیه جهادی، روحیه انقلابی، توان فنی و تخصصی، ماشین‌آلات و ظرفیت اعتقادی در بسیج سازندگی، امیدواریم بتوانیم با همکاری مشترک در بالا بردن ضریب خود اتکایی کشور که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست، گام های اساسی برداریم.

سردار محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی نیز با اشاره به ظرفیت‌های بسیج سازندگی و سپاه در حوزه ماشین‌آلات و نیروهای انسانی و توانمندی‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای توسعه راه‌های روستایی کشور اظهار داشت: با بهره‌مندی از ظرفیت‌های طرفین اقدامات شایسته‌ای در راستای توسعه راه‌های روستایی و افزایش اشتغال، کارآفرینی و تسهیل و تسریع حمل محصولات کشاورزی برداشته شود.

وی ابراز امیدواری کرد: قرار گرفتن این ظرفیت‌ها در کنار هم، منجر به رفع مشکلات مردم در مناطق روستایی شود و این رویه در استان‌ها تسری یافته و در سال ۱۳۹۹ و سال ۱۴۰۰، شاهد اجرای پروژه‌های توافق شده به صورت هم افزا و هماهنگ باشیم.

در ادامه نیز عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان بسیج سازندگی را در راستای استفاده از پتانسیل و توانایی‌های مشترک طرفین برای توسعه زیرساخت‌های روستایی و کمک به محرومیت زدایی از چهره روستاهای کشور برشمرد.

وی با بیان این که بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل کشور در حوزه حمل و نقل جاده‌ای و از بستر راه انجام می‌شود، افزود: در حال حاضر ۲۱۱ هزار کیلومتر انواع  راه آسفالت است و ۱۰۰ هزار کیلومتر جاده خاکی و شوسه به اشکال مختلف در سراسر کشور وجود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد، با حمیت، درایت، مشارکت و همکاری متقابل و بهره گیری و استفاده بهینه از تجهیزات، امکانات و ماشین‌آلات سازمان بسیج سازندگی، بخش عمده‌ای از مشکلات راه‌های روستایی کشور حل و فصل شود و انعقاد این تفاهم نامه و اقدامات مشترک ناشی از آن، چراغ امیدی برای آبادانی و توسعه روستاها و رفع معضلات روستاییان شریف و تلاشگر کشورمان باشد.

اخبار مرتبط

سردار سلیمانی: از جوانان خلاق در حوزه تولیدات فضای مجازی حمایت می کنیم + عکس

ایجاد 107 هزار فرصت شغلی توسط بسیج سازندگی

جزئیات حضور بسیجیان تهران در گام پنجم طرح شهید سلیمانی اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha