پذیرش هزار دانش پژوه جدید در جامعه المصطفی

پذیرش هزار دانش پژوه جدید در جامعه المصطفی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام و المسلمین سید حمید جزائری با اشاره به پذیرش دانش پژوهان جدید در جامعه المصطفی اظهار کرد: امیدوارم در سال تحصیلی جدید حدود هزار دانش پژوه جدید در این نهاد پذیرش شوند، روند پذیرش دانش پژوهان جدید در جامعه المصطفی روندی افزایشی است.

وی ادامه داد: جامعه المصطفی براساس قانون وزارت علوم می‌تواند که 20 درصد از دانش پژوهان جدید خود را از شهروندان ایرانی جذب کند، اما هیچ گاه درصد جذب دانش پژوهان ایرانی در این نهاد به این عدد نرسیده است، دانش پژوهان جذب شده در جامعه المصطفی صرفا حوزوی نیستند و برخی از آن‌ها دانشگاهی هستند.

معاون آموزش جامعه المصطفی افزود: رقم پرداختی به اساتید و کارمندان در این نهاد آموزشی کمتر از مراکز مشابه است و بودجه امسال جامعه المصطفی با وجود تورم با بودجه این نهاد در سال 1397 یکسان است، جامعه المصطفی برای رفع این مشکل مدیریت هزینه را در دستور کار قرار داده است.

جزائری با اشاره به پایین بودن بودجه جامعه المصطفی اظهار کرد: تنها هزینه آموزش زبان فارسی به دانش پژوهان در این نهاد براساس روال معمول مراکز آموزش زبان فارسی بالاتر از بودجه کنونی جامعه المصطفی است.

وی خاطرنشان کرد: هزاران بسته غذایی و هزاران بسته بهداشتی در ایام شیوع کرونا توسط طلاب و اساتید جامعه المصطفی در میان نیازمندان توزیع شد.

اخبار مرتبط

تروریستها نمیتوانند رویش جوانه‌های علمی درجهان اسلام رامتوقف کنند

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران و جامعه الزهرا

طرح «مشق احسان» در گلستان اجرا می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha