آغاز گفتمان مقاومت اسلامی با شهادت رئیسعلی دلواری

آغاز گفتمان مقاومت اسلامی با شهادت رئیسعلی دلواری

به گزارش سراج24 -ایرج مزارعی- کشور انگلیس چهار بار از طریق خلیج فارس به استان بوشهر تجاوز کرده است که در هر چهار تجاوز با شکست ذلیلانه و محقرانه مواجهه شده است که البته اوج آن به مبارزه مقتدرانه شهید رئیسعلی دلواری برمی‌گردد که در آن نبرد، شهید رئیسعلی موفق می‌شود با استمداد از فتوی علما و مراجع دینی وقت ضربه سختی به متجاوزان انگلیسی بزند و با کشتن حدود ۵ هزار نیروی انگلیسی در حدود ۷ سال برای همیشه خیال حمله نیروهای متجاوز در خلیج فارس در حمله به بوشهر را دفن می‌کند.

این درخت تنومند مقاومت، استبداد ستیزی، ضد استعماری و وطن پرستی که با خون شهید رئیسعلی دلوار آبیاری شد، در رگ و خون کل مردمان استان بوشهر ساری است، به‌طوری که اوج آن را در طول دفاع مقدس و در مبارزه مستقیم با امپریالیسم جهانی آمریکا دیدیم. نبردی که در آن شهید مهدوی و همرزمانش توانستند هیمنه و هژمونی آمریکا را بشکنند و با انهدام بالگرد سوپر کبری آمریکا متجاوزان به حریم آب‌های ایران اسلامی را برای همیشه در دریا غرق کردند.

خون رئیسعلی دلواری همچنان در رگ و پوست فرزندان بوشهر در حال حرکت و شناور است و هر روز هم این جوشش پررنگ‌تر از گذشته می‌شود به‌طوری که می‌توان به دستگیری شناور جنگی آمریکا در همین چند سال گذشته توسط دریادلان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه بوشهر اشاره کرد که این حافظان حریم دریایی کشور توانستند با اقتدار و قدرت دریایی خود و اسارت ۱۰ تکاور دریایی ارتش آمریکا، بار دیگر همینه استعمارگر جهانی یعنی آمریکا را لگدمال کنند.

بدون شک این اقتدار و مقاومت فرزندان ایران اسلامی امروز مرهون خون شهیدانی چون شهید رئیسعلی دلواری و شهید مهدوی و سایر شهدای انقلاب اسلامی است که چنان موقعیت استراتژیکی برای کشورمان فراهم کرده است که بدون اغراق باید گفت هم اکنون امنیت کامل خلیج فارس به دست فرزندان ایران عزیز است و هر تحرک و فعل و انفعالی بدون هماهنگی با دریادلان ایرانی بی فایده است.

بی جهت نیست اگر اذعان کنیم که گفتمان جریان مقاومت امروز در ایران و منطقه خلیج فارس مرهون سردار مبارزه با زیاده‌خواهی و استعمار ستیزی، شهید رئیسعلی دلواری است که با مجاهدت و مقاومت خود قیادت و اقتدار خاصی به کشورمان داد، تا آنجا که ایران را به کشوری قدرتمند در بعد ژئوپلتیکی، ژئواستراتژیکی و ژئواکونومیکی در منطقه خلیج فارس تبدیل کرد.

اخبار مرتبط

جنایت هولناک لاهیجان چگونه رقم زده شد؟

یادداشت کارگردان برجسته سینما برای شهادت دختران افغان

شهادت مقدس‌ترین واژه‌ای است که در کنار نام مردانی از جنس آفتاب می‌درخشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha