برای مقابله با حذف نام شهدا در خیابان‌ها و کتب درسی باید بسیج شویم

برای مقابله با حذف نام شهدا در خیابان‌ها و کتب درسی باید بسیج شویم

به گزارش سراج24 آیت الله «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در مازندران پیش از ظهر امروز در هفدهمین یادواره ۲۱۸ شهید بخش چهاردانگه ساری با تاکید براینکه باید محبت و ارادت نسبت به شهدا دوچندان شود، نسبت به حذف نام شهید فهمیده از کتب درسی واکنش نشان داد و اظهار داشت: اقدامات شنیع این چینی باید برچیده شود.

امام جمعه ساری همچنین با بیان اینکه همچنین حذف نام اسلام از خیابان جمهوری پسندیده نیست، متذکر شد: احترام به مقدسات دینی در برخی نهادهای فرهنگی کمرنگ شده است و باید توجه ویژه‌ای به ارزش‌ها و مقدسات داشت.

وی با اظهار اینکه دشمنان در تلاش هستند تا افکار و اندیشه ایثار و شهادت را از ذهن مردم دور و پاک کنند اما به نتیجه نخواهند رسید، متذکر شد: باید نسبت به شهیدان تولی و تبری داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران شهدا را ولی نعمتان جامعه دانست و گفت: برای مقابله با اعتبارزدایی شهدا و حذف نام شهدا در خیابان‌ها و کتب درسی باید بسیج شویم زیرا برخی حرکت‌ها قداست شهدا را از بین می‌برد.

امام جمعه ساری از سازمان‌های فرهنگی و مذهبی خواست تا اعتراضشان را نسبت به برچیده شدن نام شهدا از خیابان‌ها و کتب درسی نشان دهند و در این زمینه باید نگرانی وجود داشته باشد.

در این مراسم از تمبر یادبود سرداران و ۲۱۸ شهید والامقام بخش چهاردانگه ساری رونمایی و از خانواده اولین شهدای روحانی دفاع مقدس استان تقدیر شد.

اخبار مرتبط

اقتدار انقلاب، مرهون مجاهدت خانواده شهدا است

از کافه شهدا تا ساخت خانه برای محرومان

چاپ ۲۵ جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع شهدا در زنجان

0 نظر

ارسال نظر

capcha