امام جمعه کرمانشاه:

اهانت به قرآن و پیامبر به دلیل ترس از تأثیر توانمندی اسلام است

اهانت به قرآن و پیامبر به دلیل ترس از تأثیر توانمندی اسلام است

به گزارش سراج24، آیت‌الله مصطفی علما در مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و سومین مسابقات قرآن کریم استان کرمانشاه که ظهر امروز چهار شنبه در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد با اشاره به تأکیدات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بر انجام بیشتر فعالیت‌های فرهنگی در جامعه، اظهار کرد: والاترین اقدام فرهنگی، فعالیت‌های قرآنی است.

وی با بیان اینکه ریشه کلمه انسان از اُنس است و انسان در سایه اُنس با کلام خدا به آرامش می‌رسد، افزود: قرآن کارخانه انسان سازی است و اگر دست پرورده قرآن باشیم در حوزه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و …تأثیرگذار خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اهانت چند روز اخیر یکی از کشورهای اروپایی به قرآن کریم، گفت: این اهانت به قرآن و پیامبر اسلام به دلیل ترس از تأثیر توانمندی، توانایی و کارآیی هایی است که بر روی فطرت انسان‌ها دارند، چرا که هر کس بر سر سفره قرآن کریم بنشیند می‌تواند دنیا را تکان بدهد.

علما با بیان اینکه جاری شدن نور قرآن در زندگی انسان‌ها، باعث رشد و تعالی آنها می‌شود، ادامه داد: جوهره وجود امام خمینی (ره) آمیخته به فهم و درک قرآن بود و در سایه همین تربیت قرآنی، جلوی تهدیدات ابرقدرت‌های شرق و غرب ایستاد.

امم جمعه کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه از سالیان دراز موقوفاتی را در حوزه قرآن کریم و فعالیت‌های قرآنی دارد، تاکید کرد: باید تبلیغ، ترویج و برنامه ریزی برای فهم صحیح قرآن باید در اولویت اقدامات فرهنگی قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

برگزاری تجمع اعتراضی کرمانشاهیان به اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر

اجتماع جوانان مدافع سلامت عزاداران حسینی برگزار می شود

ایجاد ۶۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی در سال ۹۹

0 نظر

ارسال نظر

capcha