رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف:

مسابقات کشوری قرآن امسال آبان در تهران برگزار می‌شود

مسابقات کشوری قرآن امسال آبان در تهران برگزار می‌شود

به گزارش سراج24 مهدی قره شیخ لو در مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و سومین مسابقات قرآن کریم استان کرمانشاه که امروز چهارشنبه در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: مسابقات کشوری این دوره در آبان ماه امسال در تهران به صورت حضوری و با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری ۴۳ دوره مسابقات استانی و ۳۶ دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، بیان کرد: متأسفانه سی و هفتمین دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به‌دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد، اما قصد داریم که طی ایام دهه مبارک فجر امسال به‌صورت غیرحضوری و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی این مسابقات را برگزار کنیم.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه ارتباط با قرآن در زندگی روزمره باید یک ارتباط جاری، مستمر و با فهم و تدبیر باشد، افزود: هدف از برگزاری مسابقات قرآن کریم صرفاً برگزاری یک رقابت نیست، بلکه برگزاری این مسابقات وسیله و ابزاری برای جذب و انس بیشتر مردم با قرآن مخصوصاً قشر جوان و نوجوان جامعه است.

وی با اشاره به اینکه هنر تلاوت قرآن به‌عنوان یک هنر اصیل اسلامی و تأثیرگذار در ۴۰ سال گذشته رشد چشم‌گیری داشته است، گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در همه رشته‌های مسابقات قرآنی سراسر دنیا تنها ۲ رتبه داشتیم اما در دوران انقلاب حائز ۴۰۰ رتبه بین المللی در رشته‌های مختلف قرآنی شدیم که آمار بی نظیری است.

قره شیخ‌لو به ظرفیت بالای کشور در توسعه این هنر اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: متأسفانه بسیاری از مردم مسلط به معنا و مفهوم آیات قرآن نیستند که باید در این عرصه بیشتر کار کنیم و فرهنگ عمومی خواندن و اُنس با قرآن کریم را ارتقا بدهیم.

اخبار مرتبط

۱۵ میلیون ماسک در بقاع متبرکه تولید شد

کاهش ۶۰ درصدی هزینه‌ها با اجرای مجازی مسابقات قرآن

کمک 50 میلیاردی اوقاف به هیئات‌ مذهبی

0 نظر

ارسال نظر

capcha