امام جمعه ارومیه:

حضور روحانیون آموزش دیده در مدارس آذربایجان غربی افزایش یابد

حضور روحانیون آموزش دیده در مدارس آذربایجان غربی افزایش یابد

به گزارش سراج24 حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر چهارشنبه جلسه کمیته همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی اظهارکرد: روحانیون متصدی طرح مسائل دینی در جامعه هستند و همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش با انعقاد تفاهم نامه جهت ارتقای سطح همکاری‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کار تعلیم و تربیت با وجود شیوع بیماری کرونا، مجاهدت بزرگی است که معلمان در مدارس و روحانیان در حوزه‌های علمیه به خوبی از پس آن برمی‌آیند، ادامه داد: استفاده از ظرفیت گروه‌های معارف دانشگاهی جهت پاسخگویی به شبهات دانش آموزان باید مورد توجه قرار گیرد و بهره مندی از توان خیّران فعال در حوزه آموزش و پرورش نیز در راستای فعالیت‌های تربیتی راهگشا خواهد بود.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: تاکید رهبر معظم انقلاب درباره توجه به آموزش مناسب در مهدکودک‌ها و پیش دبستانی‌ها نیز باید یکی از برنامه‌های مهم نهادهای مسؤول باشد.

برنامه‌های تربیتی در دوران کرونا با قوت پیگیری می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: برنامه‌های تربیتی آموزش و پرورش در دوران کرونا با قوت پیگیری می‌شود و همزمان با سراسر کشور سال تحصیلی جدید با حضور بالغ بر ۶۱۸ هزار دانش آموز استان در ۵۰۸۰ مدرسه آغاز شد.

ابراهیم محمدی افزود: بر اساس تصمیم ستاد کرونا کشور، اصل بر آموزش حضوری دانش آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است گرچه سایر روش‌های آموزشی اعم از بستر برنامه شاد، رسانه ملی و ارائه جزوات آموزشی با قوت جریان خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری بوده و به شکل گروه بندی شده و با هدف کاهش تراکم کلاسی در مدارس حضور می‌یابد و مابقی آموزش به صورت غیر حضوری از طریق سایر روش‌های همچون شبکه شاد و رسانه ملی ارائه می‌شود.

محمدی گفت: با بروز بیماری کرونا، بخش اعظم برنامه‌های تربیتی در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود اما بسیاری از برنامه‌های آموزش و پرورش و بویژه برنامه‌های تربیتی مستلزم حضور دانش آموزان است و باید تدابیری اندیشه شود که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه تربیتی مغفول نماند.

اخبار مرتبط

اعزام کاروان اقلام ورزشی به مدارس کم‌برخوردار تهران

محرم امسال جمع بین سلامت جسمی و روحی عزاداران بود

مشکل امروز دنیا علم نیست، ایمان و اخلاق است

0 نظر

ارسال نظر

capcha