در نشست خبری مطرح شد؛

تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس جدی گرفته شود

تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس جدی گرفته شود

به گزارش سراج24 هدایت‌اله جمالی‌پور استاندار قزوین ظهر امروز در نشست حفظ آثار و ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ دفاع مقدس با بخش اعظمی از فرهنگ و تاریخ این جامعه گره خورده و نمی‌توان از جامعه حذف کرد.

وی افزود: رواج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی و جان فشانی در بین جوانان در زمان دفاع مقدس باعث شکل‌گیری موفقیت‌ها و دستاوردهای امروز نظام شد و وظیفه داریم ضمن ترویج این فرهنگ، این دستاوردها را تبیین کنیم.

استاندار قزوین با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس و لزوم بزرگداشت این هفته عنوان کرد: شرایط کرونایی کشور شاید در نحوه بزرگداشت این هفته تأثیر بگذارد اما چیزی از اهمیت و وظیفه ما در قبال این هفته کم نمی‌کند.

وی تأکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی این روزها باید به یک اصل برای جامعه تبدیل شود و می‌بینیم که مقام معظم رهبری نیز رعایت پروتکل‌ها را در اولویت خود قرار داده‌اند.

جمالی‌پور اضافه کرد: باید تلاش کنیم برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال با رعایت پروتکل‌ها و اصول بهداشتی برگزار شود.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های اصلی ما در هفته دفاع مقدس باید بزرگداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت باشد و نباید از آنان غافل شویم.

استاندار قزوین تصریح کرد: معاون سیاسی و امنیتی استانداری با کمک و مشارکت دستگاه‌های دیگر حتماً بزرگداشت شایسته از این پیشکسوتان را در برنامه خود قرار دهند.

وی یادآور شد: برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در پیاده‌راه سبزه میدان نیز از دیگر اقدامات ارزشمندی است که امیدواریم با شکوه و با شرایط مناسب اجرایی شود و نسل جوان بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط

آثار سینمایی دفاع مقدس مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند

تولید 9 کتاب صوتی همزمان با هفته دفاع مقدس در انتشارات آستان قدس رضوی

تاریخ دفاع مقدس مدیون این افراد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha