ظرفیت بسیج بوشهر در خدمت نهضت «جهش تولید»

ظرفیت بسیج بوشهر در خدمت نهضت «جهش تولید»

به گزارش سراج24، سردار علی رزمجو شامگاه سه شنبه در نشست قرارگاه صنعت و معدن نهضت جهش تولید استان بوشهر با حضور اعضای این قرارگاه اظهار داشت: امروز ما در یک شرایط پیچیده اقتصادی هستیم به طوری که علاوه بر تحریم، ویروس کرونا نیز بر مسائل اقتصادی اثر گذاشته و این مسئله سبب شده است تا معیشت مردم دچار مشکل شود.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به ضرورت انجام جهش تولید در کشور گفت: هندسه جهش تولید هندسه بسیار مفصلی است چرا که این موضوع بر روی معیشت قشرهای مختلف مردم اثرگذار است که به همین دلیل لازم است همه ما توجه خاصی به کارآفرینی، مؤلفه‌های تولید و پس از آن جهش تولید داشته باشیم.

وی استان بوشهر را استانی با ظرفیت‌های زیاد صنعتی عنوان و اظهار کرد: استان بوشهر دارای منابع و ذخایر سرشار از مسائل اقتصادی، صنایع، علوم، فنون و هندسه اقتصادی است که این ویژگی‌ها سبب می‌شود ما از بستر کارآفرینی، تولید قدرت اقتصادی و مؤلفه‌های جهش تولید به خوبی برخوردار بوده و دارای توان خوبی در این زمینه باشیم اما آن‌چه در این زمینه مهم است این است که بتوانیم این توان را در خدمت جهش تولید به کار بگیریم.

سردار رزمجو تأکید کرد: راه‌اندازی بانک اطلاعات صنایع استان و احصاء مسائل و مشکلات آن‌ها به تفکیک هر واحد صنعتی، راه‌اندازی کارگروه ویژه حل مشکلات واحدهای صنعتی و سازماندهی اقشار مختلف بسیج و بکارگیری نخبگان و اساتید مثبت و استفاده از نظرات آن‌ها در جهت حل مشکلات واحدهای صنعتی از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که لازم است قرارگاه صنعت و معدن استان بوشهر با هدف تحقق جهش تولید در سطح استان انجام دهد.

مسؤول سازمان بسیج مهندسین صنعت استان بوشهر نیز در این نشست گفت: سازمان بسیج مستضعفین در راستای تحقق شعار امسال یعنی جهش تولید، اقدام به راه اندازی قرارگاهی با عنوان جهش تولید در سراسر کشور کرده است که در همین راستا قرارگاه صنعت و معدن در سطح استان تشکیل شده و قرار است به بررسی و حل مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی استان بپردازد.

استفاده از ظرفیت بسیج برای حل مشکلات صنایع استان
محسن مشتاقی اظهار کرد: واحدهای صنعتی مختلفی در استان بوشهر وجود دارند که بروز مشکلاتی در زمینه‌های گوناگون مانند مشکلات حقوقی، فنی، زیرساختی، مالی، بیمه‌ای، فناوری اطلاعات و موارد زیست محیطی باعث شده است تا جلوی تولید آن‌ها گرفته شده و یا روند تولید محصولات آن‌ها با کندی مواجه شود که برای حل مشکلات این واحدها می‌توان از ظرفیت گسترده بسیج استفاده کرد.

وی تصریح کرد: قرارگاه صنعت و معدن استان بوشهر با استفاده از ظرفیت اقشار مختلف بسیج و با کمک دستگاه‌های اجرایی مرتبط با بحث صنعت و معدن تلاش می‌کند تا با عارضه‌یابی و دادن مشاوره در زمینه‌های مختلف به واحدهای صنعتی در جهت رفع مشکلات این واحدها، گام‌هایی جدی و اثربخش بردارد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر هم در این نشست گفت: 600 پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان بوشهر داریم که از این تعداد، 152 واحد راکد بوده و فعالیتی ندارند و 448 واحد فعال و مشغول به فعالیت هستند که در مجموع در این بخش حدود 20 هزار نفر به فعالیت می‌پردازند.

حسن بحرینی اظهار کرد: استان بوشهر در بخش معدن تا پایان سال 98 دارای 257 معدن می‌باشد که از این تعداد، 194 واحد فعال و 83 واحد غیرفعال هستند که در این بخش نیز هزار و 500 نفر مشغول به فعالیت هستند.

وی ضمن تشکر از مجموعه بسیج و سپاه استان بوشهر برای مشارکت و پیگیری رفع مشکلات واحدهای صنعتی استان تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تشکیل کارگروه‌هایی به صورت ویژه مشغول بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی استان است که در این زمینه از پیشنهادات سپاه، بسیج و یا هر نهاد دیگری در این زمینه استقبال می‌کند.

در این نشست، اعضای قرارگاه صنعت و معدن نهضت جهش تولید استان بوشهر به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی این استان و بررسی راهکارهای تحقق جهش تولید در استان بوشهر پرداختند.

اخبار مرتبط

با اقدامی جهادی ،جهش تولید محقق می شود

جهش تولید چگونه اتفاق می‌افتد؟|۷ وظیفه مهم سه قوه برای تحقق «جهش تولید» در بیان امام خامنه‌ای

0 نظر

ارسال نظر

capcha