مقابله هدفمند با سند 2030 با ترویج فرهنگ شهادت

مقابله هدفمند با سند 2030 با ترویج فرهنگ شهادت

به گزارش سراج24، پاسداشت یاد و مقام شهدا بدون تردید ضمن آنکه ترویج فرهنگ حسینی و ایثار و شهادت است می‌تواند موجبات افزایش روحیه میهن‌دوستی، انسان‌دوستی و تعهد را نیز در کالبد جامعه فراهم کرده و به نوعی انقلاب اسلامی را یک گام به سمت اهداف متعالی‌اش پیش ببرد.

از سویی دیگر تکریم خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیز که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اجرشان کمتر از شهدا نیست، یکی از مولفه‌هایی است که می‌تواند به نوعی تقدیر و سپاسگزاری از یک عمر صبر و مجاهدت خاموش توسط این خانواده‌های عزیز باشد.

رهبر معظم انقلاب نیز در هفته گذشته در دیدار مجازی که با مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل استان‌ها داشتند بر ترویج فرهنگ اصیل دینی و ملی و مقابله هوشمندانه و آگاهانه با سند 2030 تاکید جدی کردند که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهم‌ترین راههای تحقق این منویات است.

از این رو امروز و در حاشیه مراسم اعطای بسته های آموزشی و معیشتی به دانش‌آموزان نیازمند توسط نیکوکار گنبدی «حاج‌محمد شهرکی»، از کتابی با عنوان «فاتح شهر دل‌ها» که با قلم «سیدعلی کریمیان» جانباز دفاع مقدس به روایت زندگانی «شهید سردار صمد اسودی» با زبان شعر برای کودکان و نوجوانان نگارش شده است رونمایی شده و به همراه بسته‌های آموزشی به دانش آموزان اهدا شد.

گفتنی است مرحومه «ربابه غفارپور شیره‌جینی» هفته گذشته و در حالی که سال‌ها رنج و درد فراق دو فرزند شهیدش را تحمل کرده بود به دیار باقی شتافت و به فرزندان شهید و شفیعش پیوست.

سردار شهید «صمد اسودی» فرمانده گردان امام حسین (ع) لشکر 25 کربلا بود که بعد از شهادتش و در سال 1370 از سوی مقام معظم رهبری نشان فتح که نشانی با ارزش و دارای اعتبار نظامی بسیار بالایی است به وی اعطا شد.

اخبار مرتبط

ضرورت روزآمدی در ترویج فرهنگ شهادت

زمان برگزاری اولین دوره جشنواره بین‌المللی کتاب «ایثار و شهادت»

کسی که می‌گفت منتقدان سند 2030 را نمی‌بخشد،‌ به بایگانی شدنش رای مثبت داد/سند 2030 چه راهی را تا رسیدن به سطل زباله شورایعالی انقلاب فرهنگی طی کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha