افتتاح نمایشگاه استانی دفاع مقدس در مازندران

افتتاح نمایشگاه استانی دفاع مقدس در مازندران

به گزارش سراج24، سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران شب گذشته در چهارمین جلسه بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس که به صورت ویدئوکنفرانسی در استانداری مازندران برگزار شد، به تشکیل ستاد استانی چهلمین سالگرد دفاع مقدس برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کشور اشاره و اظهار کرد: ستاد استانی با تشکیل ۱۵ کمیته آغاز به‌کار کرد.

وی با بیان اینکه ستاد شهرستانی نیز با ریاست فرمانداران و دبیری سپاه تشکیل شد، افزود: برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس از سوم خرداد در استان آغاز شد و انتظار ما این است مسوولان در سطح شهرستان‌ها با جدیت برنامه‌های گرامیداشت را برگزار کنند.

ملکی از برگزاری نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دفاع مقدس در مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران خبر داد و گفت: این نمایشگاه با مسؤولیت سپاه کربلا و مشارکت ۴۰ دستگاه نظامی و غیرنظامی دائر خواهد شد.

*افتتاح نمایشگاه استانی دفاع مقدس

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران در ادامه از افتتاح نمایشگاه استانی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، مسوولان و کارکنان دولت در روز دوشنبه ۳۰ شهریور در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خبر داد.

وی در ادامه خواستار برپایی نمایشگاه سیار خودرویی در سطح شهرستان‌ها شد و نسبت به برپایی این نمایشگاه و روایتگری دفاع مقدس در اماکن و میادین شهرها تأکید کرد.

ملکی تاکید کرد: راه‌اندازی نمایشگاه‌های مجازی در فضای مجازی در شرایط کرونایی تأکید کرد و با بیان اینکه در این راستا ۱۲۰ قطعه سند جنگ و دفاع مقدس در اختیار کمیته‌ها و ستاد شهرستانی قرار می‌گیرد، ضرورت دارد.

*تکریم ۱۰۰ هزار رزمنده مازندرانی

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران با اشاره به تکریم ۱۰۰ هزار رزمنده مازندرانی متذکر شد: این مراسم در اولین روز از هفته دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود و در مراسم استانی به صورت نمادین ۲۵۰ تن از رزمندگان سپاه، ارتش، ناجا، جهاد و خانواده‌های معزز شهدا مورد تکریم قرار می‌گیرند.

*چاپ ۵۰ کتاب دفاع مقدس تا پایان سال ۹۹

این مسؤول عنوان کرد: سهم رزمندگانی که باید در سطح شهرستان‌ها و ادارات و سازمان‌ها مورد تکریم قرار گیرند به آن‌ها اعلام شده است، مدت زمان این برنامه را تا ۳۰ مهر است، گفتنی است رزمندگان آثار و برکات دفاع مقدس هستند و تکریم از آن‌ها وظیفه ماست.

وی از چاپ ۵۰ کتاب دفاع مقدس تا پایان سال ۹۹ خبر داد و با بیان اینکه در مراسم تکریم از رزمندگان در ۳۱ شهریور از هشت کتاب و ۱۸ کتاب صوتی نیز رونمایی خواهد شد.

*برنامه‌های دفاع مقدس هنرمندانه، جذاب، اثربخش و مجازی باشد

در ادامه این جلسه، سرهنگ حسین محمدرضایی جانشین فرمانده سپاه کربلای مازندران نیز با بیان اینکه برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس با شعار "ما قوی هستیم" در سطح استان برگزار می‌شود، گفت: برنامه‌های دفاع مقدس باید هنرمندانه، جذاب و اثربخش برگزار شود.

وی با تأکید بر اینکه باید قدرت نظام را در قالب برنامه‌های دفاع مقدس به نسل جوان منتقل کنیم، افزود: برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید تداعی‌کننده ایام دفاع مقدس باشد.

رضایی با بیان اینکه در وضعیت کرونایی برنامه‌های فرهنگی در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود، افزود: در اجرای برنامه‌ها رعایت پروتکل بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد تأکید است.

*افتتاح ویترین ۱۲ شهید کارمند مازندران

سپس هدایت مظلومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران نیز از اجرای برنامه‌های فرهنگی با موضوع سالروز ورود آزادگان در سطح استان خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت کرونایی برنامه‌ها در فضای مجازی و رسانه ملی به خوبی برگزار شد.

وی تبلیغات محیطی در سطح شهرهای استان، تجلیل از آزدگان استان، رونمایی از کتاب از فیضیه تا الرشید، غبارروبی مزار شهدا، پخش مستندهای تلویزیونی بوی خاک، وسعت انتظار، یک افق، آخرین عروج، رازهای نگفته، کنگره ملی الماس‌های درخشان و مسابقه الماس‌های درخشان و همچنین افتتاح ویترین ۱۲ شهید کارمند استان را از جمله برنامه‌های این ایام برشمرد.

* رونمایی از کتاب مشتاق الحسین (ع) و «از فیضیه تا الرشید»

در این جلسه عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز سه‌شنبه‌های تکریم، رونمایی از کتاب مشتاق.الحسین (ع) و «از فیضیه تا الرشید»، راه‌اندازی موزه شهدای بابلسر و معرفی شهدا در قالب عکس‌نوشته و کلیپ در فضای مجازی را از جمله برنامه‌های حوزه ایثار و شهادت عنوان کرد.

*رونمایی یادمان شهدای فرهنگی و دانش‌آموزی

در پایان، علیرضا سعدی‌پور مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران نیز از رونمایی یادمان شهدای فرهنگی و دانش‌آموزی در هفته دفاع مقدس خبر داد.

اخبار مرتبط

نمایشگاه هفته دفاع مقدس در بجنورد افتتاح می‌شود

رمز پیروزی در دفاع مقدس تشکیل قرارگاه‌های عملیاتی بود

نهراسیدن از هجمه‌های شیطانی دشمنان از درس‌های ۸ سال دفاع مقدس است

0 نظر

ارسال نظر

capcha