یک عضو پویش یا ساقی العطاشا 2؛

مردم 1300 روستای سیستان و بلوچستان حقیقتا تشنه‌اند!

مردم 1300 روستای سیستان و بلوچستان حقیقتا تشنه‌اند!

به گزارش خیمه مرکزی میاندار خدمت، مسئول گروه جهادی شهید مالکوم ایکس و یک عضو پویش یا ساقی العطاشا در مصاحبه با خبرنگاه ما، در حالی که تلاش می‌کرد بغض خود را فرو بخورد، با اشاره به وضعیت ناراحت کننده برخی از روستاها در استان سیستان و بلوچستان گفت: حقیقتا بحث که از مشکلات آن منطقه باشد نمی دانیم از کجا باید شروع کنیم. صحبت ما از یک استان پنهاوری است که مردم شریف، خونگرم، با فرهنگ و مهمان نوازش، در استانی که انواع ذخایر و گنجینه های معدنی را دارد به خاطر کم توجهی گسترده ای که در دوره قبل از انقلاب به این عزیزان شده تا به امروز _ البته خارج از فضای شهرهای بزرگ _ با این همه قابلیت و جاذبه های فرهنگی، گردشگری و معادن هنوز برخی از روستا هایش آبرسانی نشده است.

وی با تاکید بر تشنگی مردم منطقه و لزوم اجرای پویش یاساقی العطاشا 2، افزود: متاسفانه وضعیت برخی روستاها رسیده به جایی که مردمش تشنگی می کشند. در حال حاضر 1300 روستای تشنه در سیستان و بلوچستان وجود دارد که ما بنابر بضاعتمان در پویش یاساقی العطاشا 72 روستا را با توجه به بررسی ها و برنامه ریزی هایی که شده به نیابت از قمر منیر بنی هاشم آبرسانی می‌کنیم.

این فعال جهادی ضمن تشریح مشکلات به وجود آمده به خاطر استفاده از آب آبگیر ها در سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: خطرات وجود آبگیرها و هوتک ها در منطقه بسیار بالاست. چند روز قبل، یک کودک 8 ساله اهل سنت به نام علی اکبر در روز پنجم محرم و بزرگداشت عبدالله الحسن در همین هوتک ها دست و پا زد و غرق شد و متاسفانه نه این اولین بار است و نه آخرین بار ولی تمام تلاش ما این است که حرکت کودکان برای آوردن آب به سمت هوتک ها به حداقل برسد.

وی در ادامه با اشاره به نگران کننده بودن وضعیت آب هوتک ها گفت: اگر قرار باشد آب این هوتک ها که منبع اصلی شرب کودکان، زنان و جامعه انسانی در استان سیستان و بلوچستان است، با آبی که امروز در شهرهای بزرگ استفاده می شوند مقایسه شود، بچه های شهری حاضر نیستند حتی این آب را بو کنند چه برسد که از آن بنوشند!
مسئول گروه شهید مالکوم ایکس، با انتقاد از وضعیت اولویت بندی توسعه عمرانی در منطقه، مدعی شد: بعضی مواقع بی تدبیری ها باعث افزایش مشکلات اهالی می شود. مسئولان شهری، زیباسازی را اولویت می دانند در حالی که اهالی منطقه تشنه هستند و انصافا این عین بی تدبیری است.

وی با تاکید بر اینکه خیلی مواقع فقط همت برای انجام کاری لازم است و مخارج هنگفت نیاز ندارد، خاطر نشان کرد: گاهی اوقات حتی می توان با 15 میلیون تومان به یک روستا آب رسانی کرد و نزدیک به 450 نفر را از تشنگی نجات داد ولی به صورت متوسط هزینه آب رسانی به هر روستا 22 میلیون تومان است.

این فعال جهادی در توضیح نامگذاری گروه جهادی اش به شهید مالکوم ایکس، گفت: نکته مهم در خصوص این نام گذاری آن است که شهید در سرتا سر جهان در جرگه اهل ایمان است و وابسته به دستگاه سیدالشهدا علیه السلام، از این رو تفاوتی به خاطر فرهنگ، لغت، بیان و نژاد وجود ندارد. از همین رو مشورتی که با دوستانمان صورت گرفت، قرار شد نام گروه جهادیمان، گروه جهادی شهید مالکوم ایکس باشد.

شایان ذکراست، پویش مردمی یا ساقی العطاشا2 روستا به روستا ادامه خواهد داشت. همچنین علاقه مندان می توانند با اجرای کد دستوری
 *6655*44332211#
یا واریز وجه به کارت میاندار خدمت، به شماره
 6037-9979-5004-4777
در این امرخیر سهیم باشند.

اخبار مرتبط

دختر آبادانی؛ بهانه‌ای دیگر برای معاندین و اصلاح‌طلبان

روایت «ویدا جوان» از تجربه بازی در «آبادان یازده ۶۰»

«آب هرگز نمی‌میرد» به چاپ هفتادوسوم رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha