در گفتگو با «سراج24» بیان شد؛

رضایی: سازمان سراج، نهادمردمی است/«مسجد محوری» با جدیت پیگیری می‌شود

رضایی: سازمان سراج، نهادمردمی است/«مسجد محوری» با جدیت پیگیری می‌شود

حامد رضایی، مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار سراج24، با بیان اینکه این استان از ظرفیت‌های فراوانی در حوزه فضای مجازی برخوردار است، اظهار کرد: مجموعه سراج استان اردبیل در حوزه‌های سواد فضای مجازی، نرم‌افزار تلفن همراه، بازی‌سازی، شبکه‌های اجتماعی و بین‌الملل اقداماتی اثرگذاری در سطح استان داشته و تولیداتی را هم در زمینه‌های مختلف ارائه داده است.

وی با اشاره به اهمیت آگاه‌سازی سطح جامعه پیرامون مشاهیر کشور ادامه داد: در همین راستا از اپلیکیشن واقعیت افزوده «دارالارشاد» رونمایی شده است و این اپلیکیشن، ده نفر از مشاهیر استان اردبیل را به کودکان و نوجوانان معرفی می‌کند.

رضایی با تأکید بر اینکه مسئله «مسجد محوری» با جدیت در سطح این استان پیگیری می‌شود، افزود: این طرح برای10 مسجد منتخب در سطح استان اردبیل اجرایی می‌شود و بحث آموزش سواد رسانه‌ای، برنامه و بازی‌سازی و طرح جامع ملی شتاب هم در دستور کار است.

مسئول مرکز استانی سازمان سراج در اردبیل ضمن اشاره بر اینکه افراد علاقه‌مند در مساجد، شناسایی و تحت آموزش قرار می‌گیرند، بیان کرد: در هر مسجد حدود ۱۰ تا ۲۰ نفر مخاطب این دوره‌ها هستند و بعد از پایان دوره، این افراد به فعالان حوزه فضای مجازی تبدیل می‌شوند.

وی عنوان کرد: طرح «رشد فضای مجازی»، یک طرح نخبه پروری است و برای اجرای این طرح در مساجد، به دنبال مخاطب عام نیستیم بلکه شناسایی مخاطبان خاص و آموزش آنان از اهداف مجموعه سراج در اردبیل است.

رضایی بابیان اینکه از دیگر اقدامات سراج در اردبیل می‌توان به برگزاری هیئت مجازی در محرم اشاره کرد، گفت: این مجموعه توانسته هم‌افزایی بسیار خوبی با سازمان‌های دولتی و نهاد‌های مردمی در سطح استان داشته باشد و در سال 99، بیش از 36 کارگاه و ۷ دوره تخصصی در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار شد.

مسئول مرکز استانی سازمان سراج اردبیل با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم در فضای مجازی کنشگری وسیعی داشته باشیم باید از ظرفیت‌های مردمی بهره بگیریم، افزود: یکی از نکات مهم در حوزه فعالیت در فضای مجازی، استفاده از ظرفیت‌های مردمی است. سازمان سراج به‌عنوان یک مجموعه مردمی توانسته از پتانسیل‌های موجود در سطح جامعه استفاده کند و نتایج مطلوبی را هم به دست آورد.

وی با اشاره بر اینکه مجموعه سراج، متشکل از فعالان و دلسوزان ایجاد «تمدن نوین اسلامی» در آینده نزدیک است، اظهار کرد: در حال حاضر موضوع ایجاد «تمدن نوین اسلامی» بسیار حائز اهمیت است و مقام معظم رهبری هم به‌دفعات به این امر اشاره‌کرده‌اند.


دانلود اپلیکیشن دارالارشاد

اخبار مرتبط

23 هزار مسجد و هزار امام جماعت اهل سنت پای‌کار مشکلات مردم آمدند

الزامات «جهاد تبیین» در فضای مجازی

کتاب تعاملی «مصطفی و امید» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha