محرم امسال؛

هزار و ۱۱۷ مبلغ دینی به نقاط مختلف همدان اعزام شدند

 هزار و ۱۱۷ مبلغ دینی به نقاط مختلف همدان اعزام شدند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد هادی نظیری روز سه شنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: این اقدام در راستای ترویج مکتب حسینی و آگاهی بخشی در زمینه شخصیت و سیره سیدالشهدا و قیام کربلا صورت گرفت.

به گفته وی سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به رسالت خود در تعمیق باورهای دینی، گسترش آموزه‌های دینی و دفاع از ارزش‌های مکتب اهل بیت (ع) و انقلاب اسلامی، همه ساله در مناسبت‌های گوناگون از جمله ماه محرم مبلغانی را به نقاط مختلف استان اعزام می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با بیان اینکه الگوی اعزام امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته متفاوت بود اظهار داشت: با توجه به اقتضای شرایط و شیوع بیماری کرونا، از مبلغان بومی استفاده کردیم و رویکردهای تبلیغی خاصی به کار گرفتیم و از این زاویه طبق روال متعارف میزان اعزام مبلغ کمتر از سال گذشته است.

حجت الاسلام نظیری با اشاره به مشکلات پیش رو در ادامه ساخت خانه عالم گفت: تکمیل این خانه‌ها از نیازهای ضروری سازمان تبلیغات اسلامی استان است و انتظار داریم دولت نسبت به ساخت و تکمیل خانه عالم توجه جدی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در کل استان فقط ۳۰۰ روستا خانه عالم دارد، ادامه داد: در تامین محل سکونت برای استقرار طلبه و اعتبار هزینه‌های او در روستا نیازمند یاری دولت هستیم، تا با تامین اعتبار لازم تمامی روستاهای استان از مزیت حضور روحانی بهره مند شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان ضمن تشکر از هم استانی‌ها در رعایت نکات بهداشتی در ایام عزاداری و مجالس روضه سیدالشهدا(ع) خاطرنشان کرد: رعایت تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مجالس عزاداری نشان از فرهنگ بالای مؤمنان و مردم ایران دارد که امری ستودنی است و باید در تاریخ عزاداری مجالس امام حسین(ع) ثبت و ضبط شود. هم اکنون بیش از ۲ هزار مبلغ در استان همدان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

فضای شهرها اربعینی شود

«حاج خانوم» به مناسبت سالروز فاجعه منا آماده پخش شد

فعالیت در فضای مجازی راهبرد اساسی آینده دفتر تبلیغات اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha