تجلیل از شهید مدافع سلامت در «مهر آیین»

تجلیل از شهید مدافع سلامت در «مهر آیین»

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی فرهنگ‌سرای سرو، ویژه‌برنامه «مهر آیین» با هدف تجلیل از شهدای حرم و سلامت به همت فرهنگ‌سرای سرو با تجلیل از خانواده شهید دکتر فتح‌آبادی، با حضور حجت‌الاسلام میثم امرودی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری، سیدعلی‌رضا فاطمیان‌پور، معاون این سازمان، توکلی، رئیس بیمارستان ساسان، حجت‌الاسلام ایمانی، امام جماعت مسجد قدس، شیرزادگان، شهردار ناحیه ۲ و تعدادی از همکاران سازمان فرهنگی هنری و کادر درمان بیمارستان ساسان، یکشنبه ۱۶ شهریورماه در محیط باز بیمارستان ساسان برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت‌الاسلام ایمانی ضمن آرزوی سلامتی برای همه بیماران و کادر درمان گفت: طبق گفته بزرگان دینی مرگ به سه دسته تقسیم می‌شود. مرگ سیاه، مرگ سفید و مرگ سرخ.
وی افزود: مرگ سیاه مخصوص افرادی است که در این دنیا فقط به دنبال خوش گذرانی و ثروت هستند و اعتقادی به قیامت و شب اول قبر ندارند. مرگ این افراد سیاه است. مرگ سفید مختص افرادی است که به خدا و فرستاده‌هایش ایمان دارند و مسلمان هستند. این افراد هرکجایی که از دنیا بروند چه در خانه، چه در بیمارستان یا هرکجای دیگر، چون اعتقاد به خداوند و وحدانیتش ایمان داشتند، مرگ آن‌ها سفید است. اما دسته سوم مختص افرادی است که دیگران را بر خود مقدم می‌دانند. اولویت را برای خلق خدا می‌گذارند. مرگ این افراد مرگ سرخ است.

حجت‌الاسلام ایمانی گفت: خداوند در قرآن می‌فرمایند: در راه خدا با مال و جان خود انفاق کنید همچنین می‌فرماید: گمان نکنید این افرادی که در راه خدا کشته شده‌اند، مرده‌اند. آن‌ها شهید هستند و نزد خداوند روزی می‌خورند.

وی بیان کرد: امروزه حلقه مفقود شده در جامعه ما اخلاق است. اخلاق یعنی دیگران را بر خود مقدم دانستن. اتفاقی که اوایل انقلاب زیاد دیده می‌شد. برای ایثار و از خود گذشتگی باید از خودمان شروع کنیم. شهید دکتر فتح‌آبادی چه در زمان جنگ و چه در زمان کرونا از خودش شروع کرد. نگفت چرا من؟ و خودش اول از همه به میدان رفت.

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام میثم امرودی ضمن تشکر از همه کسانی که در برگزاری این مراسم زحمت کشیده‌اند، تصریح کرد: غفلت از شهدا و خانواده شهید غفلت از ایثار است. ایثار یعنی همه وجودت را هدیه کنی تا دیگران بمانند.

وی افزود: شهید دکتر فتح‌آبادی شعر بزرگ ایثار را به خوبی سرود و به زیبایی به تصویر کشید. خدا می‌فرماید شهید که رفت من جانشین او در خانه‌اش می‌شوم. ما وقتی به ملاقات خانواده شهدا می‌رویم، خود خدا را ملاقات می‌کنیم.

امرودی بیان کرد: خدا می‌گوید مسیر مشخص است. هر کسی در این مسیر حرکت کند من را پیدا می‌کند. اگر در مسیر خدا حرکت کنید در پایان خدا عاشق شما می‌شود. وقتی خدا عاشق می‌شود بهترین دارایی شما یعنی جانتان را می‌گیرد و خودش دیه این جان می‌شود. ما هم امروز آمدیم در این مجلس که به برکت این شهید عزیز برای خودمان شرافت کسب کنیم.

همنین، در پایان مراسم از خانواده شهید ایثارگر دکتر فتح‌آبادی تجلیل شد. شهید مدافع سلامت، دکتر موسی فتح‌آبادی متخصص طب اورژانس، جانباز شیمیایی و از پزشکان خدوم جامعه پزشکی بود که هجدهم اسفندماه ۱۳۹۸ به عنوان پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر در خط مبارزه با کرونا و بر اثر ابتلا به این ویروس به شهادت رسید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha