«شهید سلیمانی» الگوی مناسب آموزش و پرورش

«شهید سلیمانی» الگوی مناسب آموزش و پرورش

به گزارشسراج24، اولین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار (یادواره شهید آسمانی سپهبد حاج قاسم سلیمانی) ویژه ۱۵ میلیون دانش‌آموز و ۸۰۰ هزار فرهنگی سراسر کشور به‌مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، صبح امروز با حضور سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش از محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به‌صورت تصویری با مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها آغاز گردید. همزمان مراسم ویژه‌ای در مزار شهدای کرمان و مزار شهید والامقام قاسم سلیمانی نیز برگزار شد.

اسکندری‌‎نسب: هر انسان آزاده‌ای شهید سلیمانی را دوست دارد

«احمد اسکندری‌‎نسب» رئیس دبیرخانه این جشنواره و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در این مراسم ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای معلم و دانش آموز و سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: امیدواریم فعالیت این جشنواره موجب تاثیرگذاری بر نفوس دانش آموزان و آحاد جامعه اسلامی باشد؛ همان‌طور که تمام دوران زندگی حاج قاسم سلیمانی چنین تاثیرگذاری را به‌همراه داشت.

وی با تاکید براینکه حاج قاسم سلیمانی مسیر کمال را سپری کرد، گفت: سیره زندگی حاج قاسم سلیمانی به یک مکتب تبدیل شده است و ما امروز مفتخریم که ترویج دهنده این مکتب متعالی هستیم. اخلاص، تواضع، ساده‌زیست، مسئولیت پذیری و ولایت پذیری از جمله شاخصه‌های مکتب حاج قاسم سلیمانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی یک شخصیت سرآمد بود و این شخصیت الهی در دل تک تک مردم ایران و جهان نفوذ پیدا کرد تاجایی که هر انسان آزاده‌ای ایشان را دوست دارد. ما در استان کرمان مفتخر به برگزاری اولین جشنواره فرهنگی و هنری به نام و یاد این شهید اسلام هستیم که به صورت کشوری برگزار خواهد شد.

اسکندری‌‎نسب ادامه داد: تلاش جشنواره علمدار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهید سلیمانی به‌عنوان اسوه اخلاص به‌ جوانان و صیانت از میراث فرهنگی مکتب حاج قاسم سلیمانی خواهد بود چراکه ایشان متعلق به همه مردم ایران و شخصیتی فراجناحی است.

در ادامه این مراسم سرود نمایش «آوای آسمانی» که با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان تولید شده بر مزار شهدای استان کرمان و مزار سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اجرا شد.

بصیری: میزبانی کرمان از برنامه‌های فرهنگی با محوریت شهید سلیمانی

«محمدصادق بصیری» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در ادامه این مراسم مهمترین درس شهید سلیمانی را ارتباط بخشیدن بین دانش و هدایت‌‎گری دانست و اظهار داشت: مهمترین درسی که شهید سلیمانی به ما دادند ارتباطی بود که ایشان بین فرهنگ و دانش با راهبری و هدایت‌گیری ایجاد کردند. شهید سلیمانی تجلی‌گاه ایمان بود.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی و مکتب ایشان دست‌گیری می‌کند و اولین درس مکتب شهید سلیمانی توامان بودن علم و هدایت‌گری است. شهید سلیمانی هیچ‌گاه در مقاطع مختلف زندگی پر برکت جهادگرانه خود متوقف نشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از آمادگی این استان برای میزبانی برنامه‌های مختلف با محوریت شهید سلیمانی خبر داد و گفت: دانش آموزان و فرهنگیان اگر در این جشنواره یادی از شهید سلیمانی می‌کنند، هدفشان این است که علمشان را در مسیر هدایت که مسیر شهداست، قرار خواهد داد.

کاظمی: شهید سلیمانی الگوی ما در آموزش و پرورش

«علیرضا کاظمی» معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در بخش دیگری از این مراسم با بیان‌اینکه مفتخریم که در چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در آستانه هفته دفاع مقدس لحظاتی را مهمان شهدا و سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی هستیم، اظهار داشت: مجموعه آموزش و پرورش پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی و سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که حضور مردم در مراسم تشییع ایشان را یوم‌الله دانستند، سیاست‌هایی را در این راستا تدوین و به ادارات کل ابلاغ کرد.

وی به فعالیت‌های گسترده این وزارت‌خانه در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: یادواره لاله‌های روشن با 40 هزار یادواره در 40 هزار مدرسه با محوریت 40 هزار شهید شاخص، توسعه کمی و کیفی اردوهای راهیان نور، برنامه‌ریزی برای اردوهای یک روزه شمیم نور و تجلیل از همه ایثارگران مجموعه آموزش و پرورش بخشی از مهمترین اقدامات وزارت آموزش و پرورش در سال‌جاری است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش هدف جشنواره علمدار را ترویج مکتب شهید سلیمانی دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم ارتباط عمیقی را بین دانش آموزان و شهدا برقرار کنیم؛ شهید سلیمانی الگوی زنده جمهوری اسلامی ایران است؛ ایشان شخصیتی موفق در مبارزه با استکبار و پرچمدار آزادی قدس بود که یک عمر عارفانه مجاهدت کرد. شهید سلیمانی فردی مهربان و دوست داشتنی است که سبک تربیتی مودبانه‌ای در مواجه با کودکان و دانش آموزان داشت و می‌تواند الگوی ما در آموزش و پرورش قرار گیرد. این جشنواره با استفاده از ظرفیت‌های هنری می‌تواند جلوه‌های نابی از مکتب شهید سلیمانی را ترسیم و به جامعه عرضه کند.

به گزارش دفاع‌پرس، همچنین در این مراسم «علی اصغر جعفری» مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سردار «نادر ادیبی» دبیر ستاد مرکزی راهیان نور، «علی رمضانی» مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، «اسماعیل بصیری‌زاده» رئیس سازمان دانش‌آموزی، «محمدرضا رزاقی» مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش و جمعی از معاونین این وزارت‌خانه حضور داشتند. همچنین مدیران ادارات کل وزارت آموزش و پرورش به صورت ویدیو کنفرانس در این مراسم شرکت کردند و این برنامه از طریق شبکه شاد توسط 50 هزار دانش آموز دنبال شد.

اخبار مرتبط

چاپ سوم کتاب شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی

توزیع ۱۵ هزار بسته معیشتی در قالب اجرای طرح شهید سلیمانی در فارس

آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی در اردبیل

0 نظر

ارسال نظر

capcha