لزوم ترویج و نشر فرهنگ دفاع مقدس در جامعه

لزوم ترویج و نشر فرهنگ دفاع مقدس در جامعه

به گزارش خبرگزاری فارس اردبیل، علی پیرجاهد قبل از ظهر امروز در دیدار با مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اظهار کرد: در تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان علیه ایران اسلامی، ترویج و نشر ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس از اهمیت ویژه برخوردار است و در این راستا باید همگی همت و تلاش جهادی کرد‌.

وی افزود: ملت ایران مدیون ایثار و مجاهدت شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس است و امروز باید دِین خود را با عمل به سیره شهدا و انتقال فرهنگ فاخر دفاع مقدس به نسل کنونی ادا کنیم.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل تصریح کرد: امروز باید تلاش کنیم با فراهم کردن بسترهای لازم، نسل نوجوان و جوان کشور را با قهرمانان و الگوهای واقعی ایران اسلامی که شهدا هستند، آشنا سازیم.

پیرجاهد گفت: بدون شک کتابخانه‌های عمومی و گروه‌های جهادی استان می‌توانند با بهره‌گیری از برنامه‌های فرهنگی و مسابقات مختلف کتابخوانی، آحاد و اقشار مختلف جامعه را به سمت مطالعه کتاب‌های دفاع مقدس سوق دهند.

همکاری کتابخانه‌های عمومی در برگزاری مسابقه کتابخوانی «سلام بر ابراهیم»

در ادامه جلسه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بیان کرد: کتابخانه‌های عمومی استان در برگزاری باشکوه مسابقه کتابخوانی سلام بر ابراهیم با بسیج سازندگی و مجمع جهادگران استان همکاری و مشارکت مطلوبی دارد.

پروانه رضاقلی‌زاده با بیان اینکه کتاب از بهترین ابزار ترویج و نشر فرهنگ دفاع مقدس است، افزود: کتابخانه‌های عمومی با برگزاری مسابقات کتابخوانی و برنامه‌های فرهنگی به صورت مجازی، به دنبال ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین آحاد و اقشار مختلف مردم است.

وی تصریح کرد: همکاری کتابخانه‌های عمومی و گروه‌های جهادی استان در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به خصوص در زمینه فرهنگ دفاع مقدس می‌تواند در نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بین نسل جوان موثر تر واقع شود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، کتاب و کتابخوانی را زیرساخت توسعه فرهنگی دانست و گفت: توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای با توسعه فرهنگی امکان‌پذیر است و در این امر نیز نقش کتاب و کتابخوانی بی‌نظیر بوده و همگان باید در نشر فرهنگ کتابخوانی تلاش کنیم.

اخبار مرتبط

کتاب تعاملی «مصطفی و امید» منتشر شد

کتابی از پدر به روایت دخترش رونمایی شد/ شهید مدافع حرمی که مدیر بانک بود

منجی در شعر فارسی‌زبانان

0 نظر

ارسال نظر

capcha