۱۳ هزار هیأت تهران مجوز دارند؛ ۷ هزار هیأت ندارند

۱۳ هزار هیأت تهران مجوز دارند؛ ۷ هزار هیأت ندارند

به گزارش سراج24، روح الله عبداللهی مسئول ستاد اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران، اظهار داشت: با بیان اینکه ۲۰ هزار هیئات مذهبی در استان تهران فعال هستند، گفت: ۱۳ هزار هیئات مذهبی دارای مجوز و هفت هزار هیئات فاقد مجوز هستند.

راه‌اندازی سامانه بیرق برای ساماندهی هیأت‌ها

 وی ادامه داد: سامانه بیرق با هدف ساماندهی و ثبت‌نام هیئات‌های مذهبی فعال در ایام محرم فعال بوده و هیئات‌های مذهبی می‌توانند برای ثبت اطلاعات در این سامانه وارد شوند.

وی با اشاره به اینکه چهار هزار و ۶۰۰ هیئات مذهبی استان تهران در محرم امسال در سایت بیرق ثبت نام کردند، افزود: امسال با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا، پویش نذر سلامت با هدف حفظ سلامت و صیانت از عزاداران حسینی راه‌اندازی شد.

مسئول ستاد اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران خاطر نشان کرد: ارائه نذر در طرح پویش سلامت با همکاری ستاد اجرایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، اپراتورهای ایرانسل و همراه اول و همچنین سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران انجام گرفت و مردم می توانند از طریق کد دستوری # ۱۲۸* ۴۰۳۰* از ابتدای محرم تا انتهای ماه صفر در این نذر مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه امسال توزیع نذورات در قالب غذا، شربت و شیرینی و توزیع این نذورات در ایستگاه هایی صلواتی ممنوع شد، عنوان کرد: مردم با مشارکت در این پویش می توانند برای تامین اقلام بهداشتی، ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز هیئات های مذهبی مشارکت کنند.

عبداللهی گفت: سوالاتی در خصوص اینکه می توان نذر را در قالب مواد بهداشتی ادا کرد برای مردم پیش آمده و مقام معظم رهبری در این باره فرمودند که: «اگر صیغه نذر را به نحو صحیح بر زبان جاری نکرده است تغییر آن مانع ندارد» و این پاسخ تکلیف مردم را روشن کرده است.

وی یادآور شد: توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده در بین عزادارن حسینی و هیأت مذهبی از انتشار شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرده و مورد توجه قرار دارد و این اقدام تا پایان ماه صفر تداوم خواهد داشت.

مسئول ستاد اطلاع‌رسانی ستاد محرم استان تهران افزود: سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با همکاری ستاد اجرایی، شهرداری تهران، وزارت دفاع، سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران تعداد قابل توجهی ماسک و مواد ضدعفونی کننده را در بین هیأت‌های مذهبی توزیع کرده و به نیازها پاسخ داده شد.

اخبار مرتبط

استغاثه میلیونی مردم در شب وفات کریمه اهل بیت (س)

درب مساجد نباید به روی نمازگزاران بسته شود

تدابیر مسجد جمکران با آغاز محدودیت های جدید کرونایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha