امام جمعه یزد:

تربیت دینی اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش باشد

تربیت دینی اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش باشد

به گزارش سراج24 آیت الله محمدرضا ناصری در جمع دانش آموزان مدرسه دخترانه شاهد افشار یزد با اشاره به اینکه نماز مهمترین مسئله در دین است، اظهار داشت: هر شخصی برای اینکه در مسیر الهی حرکت کند باید به نماز توجه داشته باشد.

وی با اشاره به روایات متعددی که در باب نماز و اصول و شرایط آن بیان شده است، افزود: اینکه ما در قرآن و روایات به کرات شاهد توجه به نماز هستیم، نشان دهنده اهمیت این واجب دینی است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد عنوان کرد: در نماز هم باید سعی کنیم آداب آن را به درستی رعایت کنیم، برخی از ما نماز می‌خوانیم بدون اینکه کوچک‌ترین توجهی داشته باشیم و حتی ادب ایستادن در نماز را هم رعایت کنیم.

ناصری ادامه داد: باید تلاش کنیم که هر یک از ما نماز را به درستی برپا داریم و به دیگران هم سفارش کنیم نماز بخوانند؛ در نماز هم باید بدانیم روبروی چه کسی ایستاده ایم و با چه کسی صحبت می‌کنیم، وقتی این موضوع را بدانیم که در برابر خداوند عالمیان قرار داریم، قطعاً کاملاً ادب حضور را رعایت می‌کنیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت افزایش توجه آموزش و پرورش و مدارس به تربیت دینی دانش آموزان تاکید کرد و گفت: متأسفانه امروز به بحث تربیت دینی دانش آموزان کمتر توجه می‌شود.

وی تاکید کرد: دانش آموزان امروز مدیران و آینده سازان فردای کشور و پدران و مادران آینده جامعه ما هستند، اگر به تربیت دینی آنها توجه نکنیم، به طور قطع در آینده با مشکل مواجه می‌شویم.

اخبار مرتبط

آیت الله سید عباس مدرسی یزدی درگذشت

رسیدگی به فقرا و حمایت از حوزه‌های علمیه رویکرد جدید وقف در یزد

عزاداری مجازی در موسسات قرانی یزد

0 نظر

ارسال نظر

capcha