توزیع 100 هزار ماسک بین اتباع خارجی ساوه

توزیع 100 هزار ماسک بین اتباع خارجی ساوه

به گزارش سراج24، محمود حسنی عصر امروز در جریان بازدید سیدعلی آقازاده استاندار استان مرکزی، علی میرزایی فرماندار ساوه و جمعی از مسوولان از مهمانشهر شهید ناصری، اظهار کرد: در مهمانشهر شهید ناصری بیش از ۵۳۰۰ نفر در قالب ۱۰۶۸ خانوار سکونت دارند.
وی بیان کرد: ۳ مدرسه با ۹۰۰ دانش‌آموز و ۴۰ معلم در مهمانشهر شهید ناصری که ویژه اتباع افغان بوده، در حال فعالیت است.
مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری مرکزی تصریح کرد: در راستای حفظ سلامت اتباع و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، این مهمانشهر حدود ۳ هفته‌ای است که قرنطینه شده و بسیج و نیروی انتظامی در این زمینه همکاری لازم را داشته‌اند.
حسنی ادامه داد: با هماهنگی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه ۲ نقاهتگاه ویژه بیماران کرونایی برای بانوان و آقایان راه‌اندازی شده و روزانه ۳ وعده غذای گرم در بین بیماران بستری در نقاهتگاه توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۴ خانم و ۱۴ آقا ‌در نقاهتگاه‌ها بستری هستند، خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۴۶۷ آزمایش، تاکنون تست ۳۳۲ نفر از سکنه این مهمانشهر مثبت شده که به منظور تسریع در امور نیازمند اختصاص یک دستگاه تست کرونا به شهرستان هستیم.
مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری مرکزی گفت: اختصاص یک ماه یارانه اضافی، توزیع اقلام غذایی و تهیه صد هزار ماسک از جمله اقدامات انجام شده در زمینه حمایت از اتباع خارجی به شمار می‌رود.
حسنی نامگذاری کوچه‌ها و خیابان‌ها، ساخت ۲۵۰ منزل مسکونی جدید، تجهیز و احداث کتابخانه و پارک را از جمله طرح‌های توسعه‌ای در این منطقه برشمرد.
وی عنوان کرد: نصب دکل مخابرات با یک میلیارد تومان اعتبار و همچنین ایجاد اشتغال با طرح‌هایی همچون مجموعه پرورش شترمرغ و فرش دستباف در دستور کار است.

اخبار مرتبط

ایجاد بازدارندگی دفاعی از برکات دفاع مقدس است

اهدای۴۷۰۰ماسک توسط خیرین

کمک یک میلیارد و 300 میلیون تومانی مردم برای تأمین اقلام حفاظتی به هلال احمر

0 نظر

ارسال نظر

capcha