از راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک تا کمک به قشر آسیب دیده

از راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک تا کمک به قشر آسیب دیده

به گزارش سراج24؛ احسان علیزاده، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام رضا (ع) شهرستان فردیس، ضمن تسلیت ایام محرم و ایام سوگواری اهل بیت علیهم السلام، در خصوص فعالیت‌های انجام شده این مجموعه در راستای مقابله با کرونا، گفت: اولین اقدام انجام شده برای مبارزه با این ویروس منحوس بلوک بندی و پهنه بندی کردن شهرستان فردیس بود که طی این اقدام شهرستان فردیس را به سه بخش شمالی و جنوبی و غربی تقسیم بندی کردیم و برای جزئی‌تر و آسان‌تر شدن این کار، قرارگاه‌های محله محور با محوریت مساجد و پایگاه‌های بسیج ایجاد کردیم که تعداد 52 پایگاه، محور های کارهای عملیاتی در محلات شدند.

علیزاده با اشاره به ایجاد قرارگاه شهرستانی با فرمانداری یادآور شد: هدف از این قرارگاه ایجاد جلساتی بین ناجا، شهرداری و هیئات مذهبی برای تقسیم کارها در مبحث مقابله با کرونا بود.

فرمانده ناحیه امام رضا(ع) در ادامه افزود: برای مقابله با این ویروس منحوس از لشکر 10 سید الشهدا برای دریافت تجهیزات و ضدعفونی کردن برخی مناطق کمک گرفتیم که در پاکسازی معابر نقش سازنده ای داشتند.

وی با بیان این که یکی از مشکلاتی که کشور را در اوایل ورود کرونا دچار مشکل کرده بود، عدم نظارت دقیق بر توزیع اقلام بهداشتی و دارویی در داروخانه‌ها بود افزود: گروهی از عزیزان برای جلوگیری از احتکار و توزیع نامناسب این اقلام به  مراکز بهداشتی و داروخانه ماموریت پیدا کردند، که بدنبال این اقدام تعدادی از انبارهای احتکار ماسک و مواد ضد عفونی را کشف و به دستگاه‌‍های قضایی معرفی کردیم.  

علیزاده با اشاره به دیگر اقدامات بسیجیان، افزود: برای جلوگیری از شیوع این ویروس و بنا به تصمیم ستاد، مبادی ورودی و خروجی در سه نقطه از شهر را در ایام نوروز کنترل می کردیم.

فرمانده ناحیه بسیج امام رضا (ع) افزود: احداث 10 کارگاه تولید ماسک با ظرفیت تولیدی روزانه 7000 ماسک و توزیع رایگان مواد ضد عفونی کننده و ماسک بین مردم همچنین آموزش روش‌های مقابله با کرونا بصورت بروشور و بنر در سطح شهر از دیگر اقدامات بود.

وی با اشاره به همکاری خوب بین شبکه بهداشت فردیس و ناحیه مقاومت بسیج یادآور شد: تبدیل یکی از پایگاه‌های بسیج به پایگاه بهداشت و سلامت، راه اندازی نقاهت گاه با ظرفیت 100 تخت خواب، احداث بیمارستان صحرایی ، راه اندازی اولین مرکز تلفنی غربالگری 4030 در استان البرز توسط این ناحیه و تقدیر و تجلیل از پرستاران و کادر درمانی  از جمله این اقدامات بوده است.

وی به فعالیت با ارزش بسیجیان شهرستان فردیس از جمله ضدعفونی معابر اشاره و افزود: علاوه بر ضدعفونی معابر تیم‌هایی برای ضد عفونی داخل منازل افرادی که به کرونا مبتلا شده بودند برای مقابله با این ویروس منحوس تشکیل شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام رضا علیه السلام گفت: با عنایت بر اینکه مردم در خانه‌ها مانده‌اند و نیاز به تقویت روحیه و سرگرمی دارند، یک سری اقدامات فرهنگی برای این مشکل نظیر تشکیل پایگاه های فرهنگی، کارناوال های شادی همراه با عروسک گردانی، جنگ شادی در سطح محلات، راه اندازی قرارگاه های فضای مجازی برای آموزش مقابله با این ویروس، و برگزاری مسابقات بصورت غیر حضوری از جمله اقدامات فرهنگی بود.

وی در بحث اقدامات ناشی از مشکلات اقتصادی که در دو فاز و شش مرحله انجام شد افزود: تا به امروز جمع آوری و پخش اقلام غذایی در قالب طرح کمک های مومنانه که در این رزمایش بالغ بر ده هزار بسته کمک معیشتی اعم از مواد غذایی و بهداشتی بین خانواده‌های نیازمند، توزیع گوشت‌های قربانی در عید قربانی، خرید لوازم منزل برای خانواده‌های نیازمندو توزیع مبلغ 96 میلیون تومان در قالب کارت‌های هدیه 300 هزار تومانی بین خانواده های نیازمند می‌باشد.

علیزاده در پایان ضمن تشکر از بسیجیان برای تلاش جهت حل مشکلات مردم، خاطرنشان کرد: این ویروس برای ما خطرات و آسیب هایی ایجاد کرده، اما در عین حال فرصت های زیادی را هم از جمله هم دلی، شکوفایی ظرفیت های جدید، فعال کردن بیشتر پایگاه های بسیج، مأیوس کردن دشمنان و مواردی از این قبیل ایجاد کرد.

اخبار مرتبط

یکی از عوامل شهادت ۲ بسیجی در نیکشهر دستگیر شد

شبکه هوشمند اقلام ضروری "هست اینجا"

آیا داخل خانه هم باید ماسک بزنیم؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha