هیئات مذهبی محرم امسال متفاوت‌تر از سال‌های پیش درخشیدند

هیئات مذهبی محرم امسال متفاوت‌تر از سال‌های پیش درخشیدند

به گزارش سراج24، آیین شکرگزاری اقامه عزای ماه محرم و تقدیر از هیئات مذهبی با حضور مسئولین استان و جمع کثیری از خادمان هیئات مذهبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به میزبانی حرم بانوی کرامت برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت حرم بانوی کرامت، استاندار، فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب علیه‌السلام، فرمانده نیروی انتظامی استان، مدیرکل صداوسیمای استان، مدیران ارشد استان، نمایندگان حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس و جمعی از خادمان و مسئولان هیئات مذهبی حضور داشتند.

در ابتدای جلسه بهرام سرمست استاندار قم به ایراد سخن پرداخت و سپس حجت‌الاسلام والمسلمین لطفی نیاسر مدیرکل صداوسیمای استان قم گزارشی از اقدامات رسانه در دهه محرم و سپس حجت‌الاسلام نظری منفرد از اساتید حوزه علمیه قم در جمع حاضران سخنرانی کرد.

سخنرانی حجت‌الاسلام ذوالنوری نماینده استان قم در مجلس شورای اسلامی از دیگر برنامه‌های این آیین و سخنرانی آیت‌الله سعیدی پایان‌بخش آیین شکرگزاری و تقدیر از هیئات مذهبی بود.

آیت‌الله سعیدی در این مراسم طی سخنانی مطرح کرد: کانون و محور این آیین هیئات مذهبی هستند چراکه آن‌ها دارای یک جایگاه ویژه بودند و در اقامه عزای سیدالشهدا خوش درخشیدند.

وی افزود: امسال هیئات مذهبی اقدامات بسیار خوبی را در راستای اقامه عزای حسینی انجام دادند چراکه اقامه عزای حسینی هیچ قید و شرط شرعی ندارد و حتی اگر عزادار مسلمان نباشد می‌تواند آن را انجام بدهد و امسال شاهد بودیم هیئات مذهبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نگذاشتند این محافل تعطیل شود.

اخبار مرتبط

20 تیم بازرسی هیئات مذهبی ری را رصد می‌کنند

تجمع هیئات مذهبی خراسان شمالی فقط در روز عاشورا برگزار می‌شود

تحویل 9000 تخته فرش حرم امام رضا(ع) به هیئات مذهبی مشهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha