دانشجویان بسیجی با تهاجم دشمن در فضای مجازی مقابله کنند

دانشجویان بسیجی با تهاجم دشمن در فضای مجازی مقابله کنند

به گزارش سراج24، سرهنگ محمد خوش‌قدم فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود شنبه‌شب در نشستی با شماری از دانشجویان بسیجی شاهرود، با اشاره به جمله‌ای از شهید دکتر بهشتی اظهار کرد: این شهید بزرگوار در جمله‌ای بیان می‌کنند «دانشجو مؤذن جامعه است؛ اگر خواب بماند، نماز امت قضا می‌شود».

وی افزود: امروز در جامعه ما به حضور دانشجویان نیاز جدی وجود دارد و این نیاز در فضای مجازی بیشتر احساس می‌شود؛ چراکه در جامعه هر اتفاقی می‌افتاد، در فضای مجازی نمود دارد و موضوعات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی هم تبلور خاصی در این فضا پیدا می‌کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان شاهرود خاطرنشان کرد: امروز رسالت دانشجوی بسیجی پس از ۴۲ سال دفاع مقدس و مقابله با تهدیدها و تهاجم دشمن، همان وظیفه مؤذن بودن و بیشتر از آن است؛ چراکه مؤذن به وقتش نگاه می‌کند و با هوشیاری و بدون در نظر گرفتن محدودیت‌ها اعلام وقت نماز می‌کند و آگاهی و هوشیاری می‌دهد.

حجت‌الاسلام ابوذر عامری، مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان نیز با ذکر حدیثی از امام جواد (ع)، بر لزوم توجه به امام حسین (ع) و پناه بردن به این امام معصوم در سختی‌ها تأکید کرد.

او افزود: امام کاظم (ع) در حدیثی بیان می‌فرمایند که سه دسته در روز قیامت که سایه‌ای نیست، زیر سایه قرار می‌گیرند؛ یکی از آنها کسی بوده که به برادر مسلم خود خدمت‌رسانی کرده است و مسؤول سابق دفتر بسیج دانشجویی شاهرود این ویژگی را دارا بود و خدمت‌رسانی به دانشجویان و مجموعه شهرستان دغدغه وی بوده ست.

در پایان این آیین، با اهدای لوح تقدیر از زحمات مهیار یونس‌آبادی در مدت چهار ساله مسؤولیت دفتر بسیج دانشجویی شهرستان شاهرود تجلیل و سیدحیدر موسوی حکم انتصاب خود را به‌عنوان مسؤول جدید دفتر بسیج دانشجویی این شهرستان دریافت کرد.

اخبار مرتبط

تهیه و توزیع 18 هزار بسته معیشتی

برگزاری سالگرد شهید قاسم سلیمانی در طی ۱۰ روز

پیام تسلیت سرلشکر جعفری به مناسبت درگذشت مادر شهید «همت»

0 نظر

ارسال نظر

capcha