فرمانده سپاه روح الله:

مدیریت در دفاع مقدس بر پایه وحدت و همبستگی ملی بود

مدیریت در دفاع مقدس بر پایه وحدت و همبستگی ملی بود

به گزارش سراج24 سردار محسن کریمی در نشست تخصصی با مدیران و کارشناسان صدا و سیمای استان مرکزی با موضوع گرامی‌داشت چهل سالگی دفاع مقدس اظهار کرد: خوشبختانه امروز به برکت وجود نیروهای خدوم و مجاهد در نیروهای مسلح فرهنگ دفاع مقدس در سایر نیروهای مسلح کشور ساری و جاری است و الحمدلله نیروهای مسلح کشور با تأسی از این فرهنگ ارزشمند تاکنون به توفیقات بزرگی دست پیدا کرده‌اند که یکی از آنها اقتدار و خودکفایی است که ثمرات و برکات فراوانی برای ملت ایران به همراه داشته است.

وی ادامه داد: مدیریت در دفاع مقدس بر پایه وحدت و همبستگی ملی بود و پیروزی‌هایی که حاصل شد برگرفته از هدایت‌های امام (ره)، مجاهدت‌های رزمندگان و نقش گسترده خود مردم بود و این امروز مهمترین درس دفاع مقدس برای مدیریت در شرایط امروز است که باید مورد توجه باشد.

فرمانده سپاه روح الله افزود: امروز اگر می‌خواهیم از گنج‌های عظیم نهفته در دفاع مقدس بهره ببریم باید درست و جامع این موضوع را بازخوانی کنیم و در این مسیر باید از کلیه ظرفیت‌های لازم به خوبی استفاده کنیم که رسانه‌ها و خصوصاً صدا و سیما مهمترین نقش در این خصوص دارند.

سردار کریمی تأکید کرد: امروز در شرایطی که دشمن تهاجم فرهنگی را به شیوه‌ها و روش‌های مختلف علیه ملت و جامعه اسلامی به کار می‌گیرد رسانه‌ها و خصوصاً صدا و سیما در خط مقدم جبهه فرهنگی قرار دارند و به نوعی رسانه‌ها امروز متولی مقابله با جنگ نرم دشمنان هستند و لذا از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

وی بیان کرد: نقش صدا و سیما یک نقش محوری است و امروز دشمن مسئله تحریف را در دستور کار دارد؛ می‌طلبد برنامه سازیها و محتواها بر اساس ارزش‌های اسلام ناب محمدی و فرهنگ اصیل انقلابی تهیه و تدوین شوند.

فرمانده سپاه روح الله ادامه داد: خوشبختانه رسانه‌ها و صدا و سیما در طول مقاطع مختلف انقلاب در شرایط مختلف اقدامات قابل توجه و قابل تحسینی انجام داده‌اند و در استان مرکزی هم شرایط اینگونه است که رسانه‌ها کاملاً دلسوزانه و در میدان جهاد حضور دارند که نمونه بارز آن حضور مؤثر آنها در برنامه‌های سال گذشته کنگره شهدای استان بود که خصوصاً صدا و سیما به خوبی نقش آفرینی کرد.

سردار کریمی تصریح کرد: امسال رویداد مهم گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس را در پیش داریم که به جهت اهمیت موضوع باید یک اقدام ویژه در این خصوص صورت گیرد چرا که عمده برنامه‌های حضوری و تجمعی به دلیل شرایط کرونا با محدودیت مواجه شده و لذا نقش رسانه و فضای مجازی بسیار قابل توجه هستند.

وی گفت: آن چیزی که امروز از رسانه‌ها و خصوصاً صدا و سیما انتظار می‌رود مسئله جلوگیری از تحریف دفاع مقدس است که یکی از راه‌های جلوگیری از این مسئله بیان واقعیت‌ها از زبان پیشکسوتان و یادگاران دفاع مقدس است و امروز به عنوان سرمایه‌های ارزشمند باید از آنها به خوبی استفاده کنیم.

فرمانده سپاه روح الله افزود: در هفته دفاع مقدس شاهد برگزاری نمایشگاه تخصصی دفاع و مقاومت در استان هستیم که انتظار می‌رود رسانه‌ها و خصوصاً صدا و سیما همه جانبه از نمایشگاه تولید اثر داشته باشند و آن را به خوبی برای نسل جوان به تصویر بکشانند.

سردار کریمی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال جاری شاهد افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان مرکزی هستیم و این یک اتفاق بسیار مبارکی است چرا که این مکان علاوه بر اینکه می‌تواند پاتوق پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس باشد، در انتقال و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید نیز بسیار مؤثر است.

اخبار مرتبط

نیروهای زرهی در ادبیات و تاریخ دفاع مقدس مظلوم‌اند

برنامه‌های فرهنگی-ترویجی با عنوان «چهل برگ حماسه» اجرا می‌شود

الگوی شهدای مدافع حرم شهدای دفاع مقدس بودند

0 نظر

ارسال نظر

capcha