تمدن سازی و جامعه پردازی از کریدور فرهنگ می گذرد

تمدن سازی و جامعه پردازی از کریدور فرهنگ می گذرد

به گزارش سراج24 آیت الله لطف الله دژکام ظهر شنبه در مراسم انعقاد تفاهم نامه فرهنگی میان شهرداری و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان بیان کرد: این تفاهم‌نامه شکل جدیدی از کار فرهنگی و مبتنی بر همدلی و همفکری آحاد مختلف اجتماعی خواهد بود در این طرح برای اولین بار شاهد هستیم که مدیریت شهری بیش از گذشته در موضوع فعالیت‌های فرهنگی نمود پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به ابعاد کار فرهنگی و نقشی که افراد در حوزه فعالیت‌های فرهنگی دارند از این رو افرادی که در پشت پرده مسائل فرهنگی و موضوعات فرهنگی هستند باید بیش از گذشته در جامعه تبلیغ شوند و فعالیت آنان دیده شود.

امام جمعه شیراز یادآور شد: پرداخت به مسائل فرهنگی می‌تواند گام‌های نوینی در راستای جامعه پردازی و تمدن سازی باشد و این حرکت‌ها عاملی برای حرکت جامعه به سمت جامعه آرمانی در راستای ظهور حضرت ولی عصر (عج) شریف خواهد بود.

او افزود: اقدامات فرهنگی نه تنها در جامعه اثرات مثبت بسیار زیادی می‌گذارد بلکه عاملی برای شناخت هویت فرهنگی جامعه نیز می‌شود.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی عنوان کرد: محوریت فعالیت‌های فرهنگی اشخاص و سازمان‌های مشخصی نمی‌باشند یک ملت باید در راستای فعالیت‌های فرهنگی در صحنه باشد و البته نباید از این نکته غافل شد که فعالیت‌های فرهنگی مبتنی بر دستور نیست و بایستی نسبت به تهیه برنامه جامع اقدامات در این حوزه نیز اقدام کرد.

او تاکید کرد: اقدامات فرهنگی می‌تواند عاملی برای افزایش رضایت مردمی در راستای افزایش کیفیت زندگی در جامعه باشد از این رو می‌توان نتیجه گرفت که فعالیت‌های فرهنگی می‌تواند عاملی برای ایجاد رضایت مردم در تمامی شاخصه‌های اجتماعی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه اظهار کرد: با توجه به سابقه فرهنگی در استان فارس این انتظار وجود دارد که تمامی آحاد مردم در راستای افزایش کیفیت زندگی در صحنه‌های فرهنگی حضور پر شوری داشته باشند.

اخبار مرتبط

مسئله مالی بزرگترین مانع برای ترویج حجاب است / حجاب در اولویت و اراده ی نهادهای حاکمیتی نیست

تحول علوم انسانی در دستور کار شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار دارد

تجلیل از مادران شهدا و ایثارگران در قالب طرح ترنم فهما

0 نظر

ارسال نظر

capcha