امام جمعه گلپایگان:

تعلیم و تربیت از اصول اساسی دین اسلام است

تعلیم و تربیت از اصول اساسی دین اسلام است

به گزارش سراج24 حجت‌الاسلام محمدتقی کرامتی پیش از ظهر شنبه در آئین نواختن زنگ مدارس که به صورت نمادین در دبیرستان شاهد مهندس وکیلی شهر گلپایگان برگزار شد اظهار داشت: بهار تعلیم و تربیت با تمام زیبایی و دلبستگی‌هایی که دارد فرا رسید و باید سعی کنیم پایانی باشد بر رفع کسالتی که به دلیل ویروس کرونا شاهد آن هستیم.

وی افزود: بدین ترتیب کسالت و افسردگی که در عرصه علم و دانش ظهور و بروز خواهد کرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برطرف می‌شود و تعلیم و تربیت دچار خلل نخواهد شد و مشکلی برای والدین پیش نمی‌آید.

اساس دین و بعثت پیامبران بر مبنای تعلیم و تربیت است

امام‌جمعه گلپایگان با بیان اینکه هدف بعثت ۱۲۴ هزار پیغمبر تعلیم و تربیت و انسان سازی است، تصریح کرد: افرادی پیوسته تبلیغات سو علیه دین و مذهب می‌کنند که دین داری و گرایشات مذهبی موجب عقب ماندگی و کسالت جامعه و افراد می‌شود در صورتی که اساس دین بر مبنای تعلیم و تربیت و عمل به آموزه‌های دینی است.

وی ادامه داد: اگر از دین، علم و آموزش و تعلیم و تربیت گرفته شود هویت خودش را از دست می‌دهد چون دین داری به معنای علم آموزی و دانش افزایی و تلاش در راستای تعلیم و تربیت است، انسان زمانی در زندگی می‌تواند به سعادت برسد که با دین داری آمیخته شود و با ارزش‌های اسلام گره بخورد.

اسلام یک ساعت تفکر کردن را برابر با هفتاد سال عبادت می‌داند

حجت الاسلام کرامتی با تأکید بر اینکه خدا بر روی مسئله تفکر توصیه کرده است، افزود: تفکر و تدبر در موضوعات و مسائل مختلف که پیرامون ما اتفاق می‌افتد باید انجام شود، در روایات اسلام یک ساعت تفکر کردن برابر با هفتاد سال عبادت است.

وی با بیان اینکه معلمان افسران پیشرفت کشور هستند چون پایه حرکت کشور آموزش و پرورش است، تأکید کرد: معلمان در راستای رشد و پیشرفت و توسعه کشور گام بردارند و همت مضاعف از خود نشان دهند تا مسیر رشد و توسعه در کشور طی شود و پایه گذار تمدن نوین اسلامی در جهان باشیم.

اخبار مرتبط

مقاومت و روحیه جهادی دو مولفه مهم در تحقق تمدن نوین اسلامی است

پیام تسلیت سرلشکر جعفری به مناسبت درگذشت مادر شهید «همت»

دفاع مقدس سرشار از حماسه‌های بی‌نظیر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha