نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی :

تربیت دانش آموزان انقلابی، متدین و متفکر وظیفه آموزش و پرورش است

تربیت دانش آموزان انقلابی، متدین و متفکر وظیفه آموزش و پرورش است

به گزارش سراج24 حجت السلام سیدمهدی قریشی صبح شنبه در آئین بازگشایی مدارس آذربایجان غربی در ارومیه در جمع دانش اموزان مدرسه شهید مصلی نژاد افزود: مسؤولان آموزش و پرورش در سالم سازی محیط برای تربیت علما و اندیشمندان آینده کشور نقش بسزایی دارند.

وی معلمی را شغل انبیا عنوان کرد و گفت: این تعبیر بهترین و با ارزش ترین جایگاه را برای معلمان در دین اسلام رقم زده است.

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: تکریم جایگاه معلم ضروری است و یادآوری شأن و منزلت معلمان نیز برای جامعه باید همیشه تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مقام انسان تربیت شده از مقام فرشتگان نیز اولی تر است گفت: کار معلمان تربیت انسان اشرف مخلوقات است و از این مقام مقامی بالاتر وجود ندارد.

حجت الاسلام قریشی در ادامه گفت: در دین اسلام مساله تعلیم و تعلم و معلم واژه‌ها مقدسی هستند چرا که اگر تعلیم و تعلم نباشد خلقت انسان بدون مفهوم خواهد بود.

وی با بیان اینکه: سر خلقت هستی مساله تعلیم و تعلیم بوده و محور این موضوع معلمان هستند، بیان کرد: طبق فرمایشان رهبر معظم انقلاب تربیت دانش آموزان متفکر، عامل و مجاهد، متدین و اندیشمند به رفع مشکلات کمک شایانی می‌تواند داشته باشد.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه دانش آموزان باید قدر معلمان را بدانند بیان کرد: معلمان باید سخنان رهبری را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و همواره در تربیت دانش آموزان مد نظر داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این آئین گفت: دولتمردان در مدیریت بیماری کرونا تلاش مضاعفی در مدیریت بیماری داشتند و آموزش توأم با سلامت دانش آموزان در شرایط کنونی در اولویت است.

علی مصطفوی اظهار کرد: سال تحصیلی جدید دارای ویژگی‌های مهم است که قرار گرفتن در سال آخر قرن جاری، پدیده کرونا و شرایط خاص بازگشایی زود هنگام مدارس از جمله این ویژگی‌ها است.

وی با بیان اینکه باید با کرونازندگی مسالمت داشت افزود: این بیماری در اسفند ماه پارسال آغاز شده و با تدبیر دولتمردان و محدودیت‌های انجام شده در حال کنترل و مدیریت است.

مصطفوی با اشاره به گزارشی از وضعیت بیماری در استان در سال جاری بیان کرد: با تلاش کادر درمانی و همکاری مردم هم اکنون این بیماری در حال کنترل می‌باشد.

معاون استاندار آذربایجان‌غربی اضافه کرد: امروز مدارس در حالی بازگشایی می‌شوند که مسؤولان مدارس با به کارگیری تدابیر مهمی در صددند تا گام‌های مثبتی را راستای آموزش توأم با سلامت دانش آموزان بردارند.

وی با اشاره به توصیه‌های مسؤولان و کادر پزشکی افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی باید همواره مورد توجه شهروندان باشد.

اخبار مرتبط

بی توجهی به مشکلات جامعه ایثارگری از سوی دستگاه ها قابل قبول نیست

سپاه محور موضوعات در عرصه‌های مختلف است

مقام و مسئولیت نباید به جایگاهی برای سوءاستفاده تبدیل شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha