امام جمعه اقلید؛

جنگ جمعیتی دشمن تهدیدی برای نسل نو جامعه اسلامی

جنگ جمعیتی دشمن تهدیدی برای نسل نو جامعه اسلامی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی در آیین عبادی سیاسی نمازجمعه امروز این شهر با اشاره به برگزاری آیین عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از همکاری و همراهی مردم، عزاداران و هیأت‌های مذهبی، اداره تبلیغات اسلامی، شبکه بهداشت و درمان، نیروهای بسیج، سپاه و نیروی انتظامی، عوامل امنیتی و... در تحقق این امر قدردانی کرد.

وی همچنین با تشکر از دست‎اندرکاران پخت‌وپز نذورات و جهادگران موکب اباصالح‌المهدی (عج) شهرستان اقلید در تولید و توزیع ماسک و نیز گروه‌های امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، تصریح کرد: تلاش چهادگران سازندگی و حوزه‌های مقاومت بسیج در اجرای رزمایش کمک‌های مؤمنانه و همت جوانان انقلابی در انعکاس مطالب مربوط به عزاداری‌ها در فضای مجازی، قابل تقدیر است.

طالبی در ادامه به سند ۲۰۳۰ که برخی از کشورها آن را پذیرفته و اجرا می‌کنند، اشاره کرد و گفت: ۲۰۳۰ چیزی جز سند بردگی ملت‌ها نیست.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰۳۰ تفاوتی با کاپیتولاسیون که ارزش یک سگ آمریکایی را بیشتر از جان یک ایرانی می‌دانست، ندارد.

خطیب جمعه اقلید به توطئه‌های دیگر آمریکا از جمله گسترش جنگ‌های تکفیری علیه مسلمانان، ایجاد بحران اقتصادی در کشورهای مختلف، سانسور اینترنتی، کشتار و نسل‌کشی و... اشاره و بیان کرد: تقلیل جمعیت کشورها و تبدیل آنها به جزیره‌های جداگانه با تشویق یا فشار، نفوذ غیرمستقیم بر مدیران سیاسی، اجرای طرح توسعه دموکراسی تحت عنوان آزادی و حقوق بشر به‌ ویژه برای زنان و جذب آن‌ها به بازار کار و اشتغال، دخالت‌های مالی بخشی از سیاستهای استعماری آمریکا قلمداد می‌شود.

وی اضافه کرد: تهاجم فرهنگی، تغییر ارزش‌های جوامع در حال توسعه به‌ ویژه برای مسلمانان، تضعیف ارزش‌های دینی، تأکید بر ارزش مادیات نسبت به معنویات، نفی دین در فرهنگ عمومی، فشار بر خانواده‎‌ها جهت توسعه فرهنگ مصرف‌گرایی نیز بخش دیگری از توطئه‌ها و حیله‌های آمریکا در راستای استثمار و استعمارگری است.

طالبی یادآور شد: دشمن با تبلیغات و روان‌شناسی خاص به دنبال تحمیل ایده خود بر جوامع است تا با استفاده از غفلت‌شان، بر آن‌ها حاکم شود ازاین‌رو باید هوشیار بوده و دقت لازم را داشته باشیم.

وی افزود: قوای سه‌گانه کشور باید با هماهنگی لازم و کمک کارشناسان، جامعه‌شناسان و روانشناسان کارآمد و باتجربه تصمیمی جدی برای مقابله با جنگ جمعیتی در مقابل دشمن گرفته و زمینه ازدواج و تولیدمثل را با ارائه کمک‌های مورد نیاز فراهم کنند.

امام جمعه اقلید در پایان سخنان خود با اشاره به وقوع جمعه سیاه و شهدات عده‌ بسیاری از دانش‌آموزان، دانشجویان و مردم شریف در ۱۷ شهریورماه در میدان ژاله تهران، یاد شهدا را گرامی داشت.

اخبار مرتبط

قائم‌مقام سازمان تبلیغات اسلامی به خوزستان رفت

راهپیمایی میدانی در روز جهانی قدس برگزار نمی شود

ریشه‌های بی‌اخلاقی در فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha