امام جمعه اسالم:

غربی ها با سند ۲۰۳۰ به دنبال ترویج فرهنگ غلط خود در جوامع هستند

غربی ها با سند ۲۰۳۰ به دنبال ترویج فرهنگ غلط خود در جوامع هستند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش اسالم ضمن قدردانی از هیئت امنای مساجد و هیئت‌های عزاداری از برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در ماه محرم با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ محرم امسال در تاریخ ماندگار شد.

وی همچنین با قدردانی از حضور پررنگ برادران اهل تسنن در مراسم عزاداری، برنامه‌های عزاداری و دینی امسال را مظهر و نماد وحدت دو فرقه اسلامی تشیع و تسنن عنوان کرد و افزود: علیرغم شیطنت عده‌ای، امسال نیز برادران و خواهران سنی مذهب پا به پای برادران و خواهران شیعه خود در مراسم ماه محرم شرکت کردند که این مصداق واقعی حدیث ثقلین در تمسک به قرآن و اهل بیت (ع) است.

حجت الاسلام باقری به بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید از پانزدهم شهریور ماه و همچنین روز هجده شهریور روز جهانی سواد آموزی با شعار آموزش و یادگیری سواد آموزی در بحران کووید ۱۹ اشاره کرد و گفت: امسال به خاطر شرایط خاص و کرونایی باید آموزش‌ها به سمت کیفی شدن گام بردارد و زیر ساخت‌های لازم برای آموزش مجازی رایگان در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار گیرد.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مجموعه وزارت آموزش و پرورش و دغدغه ایشان در خصوص سند آموزشی غربی ۲۰۳۰ اشاره کرد و ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب قبلاً هم فرموده بودند با اجرای سند ۲۰۳۰ برای غرب سرباز درست می‌کنید.

امام جمعه اسالم با بیان اینکه تمام نکات و برنامه‌های این سند بر اساس فرهنگ غلط غربی‌ها است، تصریح کرد: غربی‌های به دنبال گسترش فرهنگ غلط خود در جهان هستند در حالی که فرهنگ دینی و ملی ما بسیار غنی است و برای تربیت نسل آینده خود باید به سرمایه‌های دینی و ملی خود مراجعه کنیم.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین هفده شهریور ۵۷، جمعه سیاه را لکه ننگ بزرگی در دوران ستم شاهی دانست و گفت: دژخیمان رژیم طاغوتی به دستور ژنرال‌های آمریکایی به روی هموطنان خود آتش گشودند و از آسمان و زمین آنها را به خاک و خون کشیدند. اما این خون‌ها بی اثر نماند و انقلاب ما را به پیروزی رساند.

اخبار مرتبط

فضای مجازی، فرصتی مناسب برای گشترش آموزه‌های دینی

خلاقیت یک آموزگار در تبریک روز پرستار با ترویج فرهنگ در خانه ماندن

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha