استقبال مردم قم از پویش «هر خانه یک حسینیه»

استقبال مردم قم از پویش «هر خانه یک حسینیه»

به گزارش سراج24، محرم امسال با شیوع بیماری کرونا وضعیت برگزاری مراسم‌های عزاداری متفاوت از سالهای گذشته است.

امسال تمام همت خادمان کاروان عزای سالار شهیدان در سراسر ایران این است که عزاداری‌ها باید حتی پر رنگ تر از همیشه برپا شود اما شکل گیری تجمع های بزرگ باید به حداقل برسد.

در همین راستا پویش «هر خانه یک حسینیه» به عنوان یک حرکت عاشورایی بزرگ در کشور شکل گرفت. در قالب این پویش قرار است مراسم های کوچک خانگی تقویت شود تا به جای شکل گیری جمعیت های بزرگ، هر خانه در عزای سید الشهدا(ع) به یک حسینیه تبدیل شود.

در قالب این طرح مردم در قم می توانند با سامانه ۱۳۷ شهرداری قم تماس گرفته و درخواست خود را برای برگزاری روضه‌های خانگی اعلام می‌کنند.

برای این شهروندان مبلغ خانم یا آقا به آدرس اعلام شده فرستاده می شود تا یک روضه کوچک اما با اخلاص در خانه ها شکل گرفته و ذکر «یا حسین(ع)» در منازل طنین انداز شود.

در طول دهه اول محرم این طرح از سوی شهروندان قمی با استقبال خوبی مواجه شده و در این قالب بیش از ۱۰۰۰ مجلس کوچک خانگی برگزار شده است.

پویش «هر خانه یک حسینیه» تا پایان ایام عزاداری همچنان ادامه دارد و مردم در تماس با سامانه ۱۳۷ با در اختیار قرار دادن زمان و مکان برگزاری روضه می‌توانند از خدمات دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه برخوردار شوند.

اخبار مرتبط

نمایشگاه عکس تعزیه در نگارگذر فرهنگ قم بر پا شد

جمهوری اسلامی هرگونه توطئه دشمنان را قاطعانه پاسخ می‌دهد

برگزاری متفاوت‌ترین عزاداری محرم در «کیش»

0 نظر

ارسال نظر

capcha