هیئت همدلی؛

از برپایی ایستگاه صلواتی سلامت تا سرپرستی 50 یتیم

از برپایی ایستگاه صلواتی سلامت تا سرپرستی 50 یتیم

به گزارش سراج24، ویروس کرونا موجب شد رنج مردم چندین برابر شود اما طعم شیرین همدلی توانست مرهمی بر دردهایشان باشد؛ از تولید ماسک گرفته تا موادضدعفونی و کمک مومنانه و با شروع محرم وضعیت متفاوت‌تر شد.

مازندرانی‌ها هم همانند سایر مردم کشور پا به میدان شدند و با آغاز محرم شور دیگری برپا شد و مردم استان نیز در کنار نذری‌ها از کمک‌های مومنانه غافل نشدند.

البته نیکوکاران از هر فرصتی برای کمک استفاده می‌کنند ولی در موضوع کرونا موج همدلی شکل گرفت و دستان پر از بخشش همانند همیشه در این زمینه پیش قدم شدند به‌طوری‌که طعمش را نیازمندان حس کردند.

هیأت‌های عزاداری که تا پیش از این تصور همه مردم بر این بود که بیشتر در بحث عزاداری فعال هستند طی این مدت در کنار عزاداری‌ها برای کمک‌ها وارد میدان شدند که سیدمیثم عمادی مسؤول هیأت محبان اهل بیت (ع) قائم‌شهر در این‌باره در گفت‌وگو با فارس می‌گوید: هیأت محبان قائم‌شهر  از سال ۷۲ فعالیت خود را در بحث‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، جهادی و مذهبی آغاز کرد که می‌توان گفت این هیأت یکی از قدیمی‌ترین هیأت‌ها است.

 گروه پرواز تا خدای هیأت سرپرستی ایتام را برعهده دارد که۵۰ خانواده به صورت ماهانه از خدمات این هیأت از سبد غذایی و لوازم‌التحریر و سایر بهره‌مند می‌شوند.

با توجه به مشکلات کارگران با شیوع کرونا مبلغ ۱۲ میلیون تومان به کارگرانی که دور میدان‌های شهر بودند و هیچ منبع درآمد و حقوقی نداشتند البته به تعداد خانوار از اسفند ماه سال گذشته پرداخت شده است.

مسؤول هیأت محبان اهل بیت (ع) قائم‌شهر بیان می‌‌کند: با توجه به موج شیوع کرونا، ایستگاه صلواتی سلامت مقابل بیمارستان رازی مستقر شدند که خدمات مختلفی از جمله ضدعفونی، رسیدگی به امور بیماران و توزیع ماسک را در دستور کار داشتند.

در روزهای ابتدایی که با مشکل ماسک مواجه شدیم به کمک گروه جهادی فلق در حسینیه عاشقان  ۵۰ تا ۷۰ هزار ماسک تولید و توزیع کردیم البته در کنار همه اقدامات بحث ضدعفونی معابر را در دستور کار داشتیم و داریم.

عمادی اضافه می‌کند:  هر صبح ساعت ۷ بحث روضه خانه به خانه را همزمان با آغاز ماه محرم در حیاط منازل داشتیم که این مهم در راستای تقویت روضه خانگی انجام شده است.

با توجه به در پیش بودن سال تحصیلی قرار است ۲۰۰ بسته لوازم‌لتحریر را بین خانواده‌ها توزیع کنیم.

وی خاطرنشان می‌کند: می‌بینیم مردم نگاه‌شان نسبت به هیأت‌ها عوض شد و تصورشان این نیست که این هیأت‌ها تنها در بحث عزاداری فعال هستند بلکه در کنار مردم و پا به پای آنان هستند و خواهند بود.

به گزارش فارس، نکته جالب در ارتباط با این هیأت این بوده که اعضای این هیأت که حدود ۱۰۰ نفر هستند از ۱۸ تا ۳۶ سال هستند که تمام تلاش‌شان را برای ارائه خدمت به همنوعان‌شان به‌کار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

مسجدی که پناه محرومان شد

نماز جمعه فردا در اراک و ۳۱ شهر استان مرکزی اقامه می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha