ایثار و فداکاری مدافعان سلامت تجلی دیگری از صحنه‌های دفاع مقدس است

ایثار و فداکاری مدافعان سلامت تجلی دیگری از صحنه‌های دفاع مقدس است

به گزارش سراج24، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در یادواره اولین شهید مدافع سلامت استان لرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیده زهرا شیرویه اظهار کرد: حضور ۲۳۰۰ پزشک، ۷ هزار شهید و ۵ هزار بانوی جانباز در هشت سال دفاع مقدس نماد مقاومت زنان و گویای حضور آنان در عرصه دفاع از کشور است.

وی عنوان کرد: با شیوع ویروس کرونا پرستاران و کادر درمانی با توکل به خداوند متعال و برخورداری از روحیه نوع‌دوستی، ایثار و فداکاری به قلب به خطر زده و برای نجات جان بیماران تلاش می‌کنند که این خود تجلی دیگری از صحنه‌های دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بیان کرد: انقلاب اسلامی به عنوان پدیده‌ای نوظهور و موثر که وضعیت جهان را به جهت دیگری تغییر داده، ظرفیت خدمات‌رسانی را در کشور آزاد کرده است.

کشکولی خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ وقف، راه‌اندازی نهضت مدرسه‌سازی، رزمایش کمک مومنانه و فعالیت داوطلبانه گروه‌های جهادی از جمله ظرفیت‌هایی است که در عرصه‌های مختلف در اثر تأثیرات انقلاب اسلامی ایجاد شده است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا ادامه داد: مرگ و میر ۲.۶ درصدی بیماران کرونایی در استان لرستان نشان‌دهنده حضور مجاهدانه و هوشمندانه کادر درمانی و همراهی مردم با متولیان عرصه بهداشت است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف را گواه مشارکت بدنه اجتماعی مردم با نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و افزود: اینکه امروزه جمهوری اسلامی در بحرانی‌ترین منطقه جهان مستقل‌ترین، آزادترین و امن‌ترین کشور است، ناشی از همراهی بدنه جامعه با نظام است.

کشکولی با اشاره به برخی از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب گفت: شهید زهرا شیرویه از مصادیق تعریف ساده و قابل محاسبه رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم از معنویت و اخلاق است.

وی با چشم‌گیر و در حال رشد خواندن عیار معنویت و اخلاق در جامعه تاکید کرد: ایثار، توکل، گذشت، خیرخواهی و کمک به همنوع از مصادیق معنویت و اخلاق در جامعه است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان توزیع ۱۰ هزار و ۷۰۰ بسته کمک معیشتی در سطح استان لرستان با کمک سپاه پاسداران و شهروندان خیر و نوع‌دوست لرستانی را چیزی جز معنویت و اخلاق مردم ندانست.

کشکولی تصریح کرد: با گذشته ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود سیاه‌نمایی‌های دشمنان می‌توان مصادیق زیادی از معنویت و اخلاق کارکردی را در جامعه عینه دید.

وی همچنین بر ضرورت مقابله و جلوگیری از فعالیت کانون‌های ضد معنویت و اخلاق در فضای مجازی و حقیقی تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نیروهای زرهی در ادبیات و تاریخ دفاع مقدس مظلوم‌اند

الگوی شهدای مدافع حرم شهدای دفاع مقدس بودند

دلار ۳ یا ۳۰ هزارتومانی تأثیری بر مشارکت مردم در بازسازی عتبات ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha