موزه باید بیانگر جریان مردمی انقلاب و دفاع مقدس باشد

 موزه باید بیانگر جریان مردمی انقلاب و دفاع مقدس باشد

به گزارش سراج24، سردار «سیدمحمدتقی شاهچراغی» فرمانده سپاه استان قم امروز در جلسه برنامه ریزی افتتاح موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان که در محل موزه برگزار شد، اظهار داشت: حضرت آقا در بیانات گهربار چند سال اخیرشان بار‌ها در مورد اهمیت قم و جریان انقلاب اسلامی تاکید فرمودند.

وی افزود: آمار‌های مربوط به شهدای والامقام استان، نقش نیرو‌های مسلح استان را در دوران دفاع مقدس نشان می‌دهد، اما آن چیزی که مهم است این است که نقش مردم و مردمی بودن جریان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به خوبی در موزه نشان داده شود.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) ادامه داد: مراسم افتتاحیه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم در ۳۱ شهریور آغاز هفته دفاع مقدس و چهلمین سالگرد این حماسه باشکوه، به گونه‌ای طراحی شود که علاوه بر نقش نیرو‌های مسلح، حضور و اثرگذاری نیرو‌های مردمی نیز به خوبی مشهود و ملموس باشد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه عنایت حضرت آقا این است که موزه قم علاوه بر دفاع مقدس، موزه انقلاب اسلامی نیز باشد، لذا باید مراسم افتتاح موزه در قم متفاوت از دیگر استان‌ها برگزار شود.

وی افزود: ضرورت دارد صداوسیمای مرکز قم در طول هفته دفاع مقدس و برای گرامیداشت خاطره آن ایام، هر شب برنامه زنده‌ای را از محل موزه اجرا کند.

اخبار مرتبط

حفظ تمامیت ارضی مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس بود

جریان مقاومت امروز، نمونه‌ای جاری از فرهنگ دفاع مقدس است

ایستادگی و مقاومت لازمه تداوم انقلاب اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha