جمع‌آوری 18 میلیارد تومان توسط مراکز نیکوکاری در چهارمحال و بختیاری

جمع‌آوری 18 میلیارد تومان توسط مراکز نیکوکاری در چهارمحال و بختیاری

به گزارش سراج24، مرتضی بختیاری عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال گذشته 77 مرکز نیکوکاری فعال در چهارمحال و بختیاری 18 میلیارد تومان کمک جمع‌آوری کردند، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 11 میلیارد تومان از طریق مراکز نیکوکاری استان جمع‌آوری شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه مردم چهارمحال و بختیاری امسال در ماه مبارک رمضان  11 میلیارد تومان در قالب طرح اطعام مهدوی به نیازمندان کمک کردند، ادامه داد: همچنین از ابتدای ماه محرم تاکنون 25 میلیارد ریال به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا کمک شده است و جمع‌آوری این کمک‌ها همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد از دو گروه سالمندان و بیماران خاص و صعب‌العلاج از طریق پرداخت مستمری و ارائه دیگر خدمات تا پایان عمر حمایت می‌کند، اضافه کرد: مابقی مددجویان از طریق ایجاد شغل و پرداخت تسهیلات توانمندسازی شده و از چرخه حمایت خارج می‌شوند.

بختیاری عنوان کرد: توانمندسازی به معنای ایجاد شغل، مسکن و انجام فعالیت و پیوست فرهنگی برای مددجویان است و این سه مورد در کنار هم اجرا می‌شود.

وی گفت: از سال 74 تا سال 97، 700 هزار خانوار تحت پوشش از طریق طرح‌های اشتغال توانمند شده و از چرخه حمایت کمیته امداد خارج شده‌اند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه سال گذشته در چهارمحال و بختیاری 4 هزار و 113 شغل با پرداخت 113 میلیارد تومان تسهیلات ایجاد شد، اظهار داشت: برنامه امسال ایجاد پنج هزار شغل با پرداخت 135 میلیارد تومان تسهیلات است.

وی افزود: ما امسال مصمم به ایجاد مشاغل خانگی برای بانوان هستیم تا از این طریق بتوانیم بانوان سرپرست خانوار را مشغول به کار کنیم.

بختیاری با بیان اینکه در کنکور امسال 27 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد شرکت داشتند، گفت: در حال حاضر 81 هزار دانشجو، 6 هزار نخبه و 475 هزار دانش‌آموز تحت پوشش داریم.

وی ادامه داد: درحال حاضر 250 هزار دانش‌آموز توانایی خریداری تجهیزات الکترونیکی و بهره‌مندی از شبکه شاد را ندارند که از طرق مختلف در حال تأمین این نیاز هستیم.

اخبار مرتبط

رستم قاسمی: سهم مردم در طرح‌های مسکنی را ارزان‌سازی می‌کنیم

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی شد

آموزش بازی سازی با موتور قدرتمند گیم میکراستودیو

0 نظر

ارسال نظر

capcha