مدیر روابط عمومی حوزه هنری خبر داد:

برگزاری مسابقه مجازی نوحه لری در کهگیلویه و بویراحمد

برگزاری مسابقه مجازی نوحه لری در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش سراج24 مصطفی فرخیانی ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران، افزود: این مسابقه ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و با هدف حفظ و پاسداشت نوحه‌های لری و شناسایی نسل جدید نوحه خوانان برگزار می‌شود.

فرخیانی تصریح کرد: علاقمندان می‌توانند سه دقیقه از فیلم نوحه خوانی لری خود را در قالب فیلم از طریق واتس آپ به شماره ۰۹۰۲۵۳۹۸۱۲۱ ارسال نمایند.

وی افزود: فراخوان این مسابقه از یکم شهریور ماه منتشر شده و شرکت کنندگان می‌توانند تا ۲۰ شهریور ماه آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند. در همین راستا به ۵ نفر از برگزیدگان در این مسابقه هر کدام جوایز ۵ میلیون ریالی اهدا خواهد شد.

فرخیانی به برنامه‌های حوزه هنری در ماه محرم اشاره کرد و گفت: مسابقه استانی عکس هر خانه یک حسینیه، تولید و انتشار ۱۰ کلیپ شعر خوانی، انتشار فیلم‌های تولیدی حوزه هنری با موضوع عاشورا در فضای مجازی محقق شد.

وی افزود: اجرای تعزیه به صورت پخش زنده از طریق اینستاگرام، تولید و انتشار ۲۰ عکس نوشته و همچنین برگزاری ورکشاپ تولید پوسترهای عاشورایی با تولید ۲۰ اثر و برگزاری نمایشگاه مجازی از این آثار و پخش پوسترهای عاشورایی از طریق تلویزیون شهری ازجمله برنامه‌هایی بودند که تا کنون حوزه هنری استان در ماه محرم و در راستای پویش هر خانه یک حسینیه و به مناسبت شهادت سید وسالارشهیدان برگزار کرد.

اخبار مرتبط

کمک آرایه‌ها و صنایع ادبی به غنای نوحه و سرود

برای تولید نوحه فاخر باید حس و حال ملودی را کشف کرد

ثبت نام سلسله جلسات معرفت دینی در یاسوج آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha