نقش محوری مخاطب‌شناسی در سیره تبلیغی معصومین (ع)

نقش محوری مخاطب‌شناسی در سیره تبلیغی معصومین (ع)

به گزارش سراج24، سهیل اسعد امروز در اولین نشست علمی امام رضا (ع) که به صورت مجازی در مشهد برگزار شد، گفت: در مباحثات دینی باید اجازه داد تا افراد با تفکرات مختلف اظهار نظر کنند.

مبلغ شاخص بین‌المللی از کشور آرژانتین در ادامه گفت: باید نگاه علما به تبلیغ، طبق فرموده های امام رضا (ع)، همان نگاهی باشد که این امام معصوم داشته است و مسئله و اولویت اول در روند کاری مبلغ و عالمان دینی باشد و نه اولویت ثانویه.

تبلیغ نباید فصلی و زمانی باشد

وی در ادامه افزود: تبلیغ نباید فصلی و زمانی باشد، بلکه باید پیوسته و دائمی باشد. از سیره امام رضا (ع) نیز می‌توان فهمید که تبلیغ دین در اولویت دوم قرار ندارد.

اسعد در ادامه افزود: روش خاصی برای تبلیغ دین وجود ندارد، لذا باید از تاریخ استنباط کرد تا به یک روش تبلیغ واحد رسید. همچنین در سیره امام رضا (ع) باید مخاطب شناسی در امر تبلیغ را نیز در نظر گرفت.

وی در ادامه گفت: در سیره امام رضا (ع) نیز آمده است که ایشان بیشتر با جریانات مخالف و افرادی از ادیان دیگر وارد مباحثه می‌شدند لذا مخاطب شناسی در سیره معصومین تعریف حداکثری دارد و باید همه مردم را تحت تاثیر قرار دهد.

اسعد در ادامه افزود: در اخلاقیات امام رضا (ع) نیز آمده که حتی در زمانی که ایشان در بدترین شرایط ممکن و در تنگنا قرار داشتند، باز هم از تبلیغ دین دست نکشیدند.

وی همچنین تصریح کرد: اهمیت دادن به مخاطبان از هر دین و مذهب یکی دیگر از خصوصیات اخلاقی حضرت رضا (ع) بوده است، باید به این مسئله اهمیت داده و اجازه داد تا افراد با تفکرات مختلف در مباحثات دینی شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نخستین جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) در کرمانشاه برگزار می‌شود

طرح جامع بازسازی حرم مطهر خواهر امام رضا (ع) فاز بندی شود

۹ پیشنهاد از جوار حرم اباالجواد(ع) برای ۹۹/۹/۹

0 نظر

ارسال نظر

capcha