دبیر شورای زکات خراسان شمالی خبر داد

رشد ۸۸ درصدی پرداخت زکات در خراسان شمالی

رشد ۸۸ درصدی پرداخت زکات در خراسان شمالی

به گزارش سراج24 و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی خراسان شمالی، مجید الهی راد اظهار کرد: طی سال جاری ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت شده است که انتظار می‌رود این میزان تا پایان سال افزایش یابد.

دبیر شورای زکات خراسان شمالی با بیان اینکه پارسال در این مدت ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده بود گفت: بر اساس نیاز سنجی انجام شده ۷۲ درصد زکات جمع‌آوری شده به امور فقرا و ۲۸ درصد دیگر در امور عمرانی آن منطقه هزینه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه یک ریال از زکات جمع‌آوری شده از هر منطقه در جای دیگر هزینه نمی‌شود، افزود: با نظر شورای زکات استان اعتبارات پرداختی مردم در همان منطقه که زکات جمع آوری شده است هزینه می‌شود.

الهی راد با یادآوری اینکه زکات پرداختی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۸ درصد رشد داشته است، افزود: از محل منابع زکات امسال ۵۱ پروژه عام المنفعه در روستاهای پرداخت کننده زکات در حال ساخت است.

دبیر شورای زکات خراسان شمالی با تقدیر از همراهی مردم ولایتمدار استان خراسان شمالی در امر زکات گفت: هدف از پرداخت زکات فقر گشایی و برطرف کردن نیازهای مردم جامعه اسلامی است.

وی میزان زکات سال گذشته را بیش از ۱۴ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون ۵۰۴ روستا در استان مشمول زکات هستند که طی سال گذشته ۳۱۰ روستا توفیق پرداخت زکات را داشتند.

الهی راد با اشاره به هدف‌گذاری انجام‌شده امسال در حوزه زکات گفت: پیش‌بینی‌شده امسال دبیرخانه شورای زکات استان ۱۸ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری کند.

اخبار مرتبط

۱۷۰ جهادگر آماده حضور در بیمارستان‌های کرونایی خراسان شمالی هستند

تولید لنت ترمز برای 7 برند بزرگ با حمایت کمیته امداد توسط بانوان خانه دار

کشاورزان اسدآبادی ۱.۲ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha