دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران:

هیئت های مردمی در آزمون عزاداری محرم با رعایت پروتکل ها درخشیدند

هیئت های مردمی در آزمون عزاداری محرم با رعایت پروتکل ها درخشیدند

به گزارش سراج24 مهرداد محمدی اظهار داشت: نقشه‌های دشمنان داخلی و خارجی برای خاموش کردن نور محبت اهل بیت بویژه سرور و سالار آزادگان جهان در دل شیعیان و دلدادگان به این خاندان عصمت و طهارت، خوابی پریشان و تعبیر ناشدنی است.

وی ضمن قدردانی از مردم شریف و فهیم ایران اسلامی بخصوص دلباختگان حضرت سیدالشهداء علیه السلام در دیار علویان، خاطرنشان کرد: جوانان مؤمن و انقلابی و هیئت‌های مردمی عزاداری در سراسر کشور در آزمون بزرگ برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) همراه با رعایت کامل شیوه نامه‌های اجرایی ستاد ملی مبارزه با کرونا سربلند بیرون آمده و در این زمینه بسیار خوش درخشیدند.

محمدی با اشاره به اینکه اسلام دین عقلانیت و منطق است، تصریح کرد: در طول این مدت همگان مشاهده کردند هیئت‌های عزاداری در کنار مساجد و تکایا از معدود اماکنی بودند که تمامی پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان کشور در آنها رعایت می‌شد که این خود بیانگر نظم پذیری و نمایش شور توأم با شعور حسینی از سوی این عاشقان حضرت اباعبدالله (ع) است.

وی با انتقاد از باز بودن سواحل و تفرجگاه‌های استان بر روی مسافران در ایام تعطیلات منتهی به تاسوعا و عاشورای حسینی بر خلاف تمامی مصوبات و برنامه ریزی های صورت گرفته در این خصوص، اظهار داشت: متأسفانه گویا رعایت مسائل بهداشتی و پروتکل‌های اعلام شده از سوی ستاد مبارزه با کرونا تنها باید در اماکن مذهبی رعایت شود و مسئولین ارشد استان هیچ عزم و اراده‌ای برای رعایت آن در اماکن تفریحی سطح استان ندارند.

محمدی با یادآوری این موضوع که در روز تاسوعا و عاشورای حسینی هیچ دسته عزاداری در سطح استان به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مشاهده نشد، خاطرنشان کرد: اما با بی تدبیری مسئولان و متولیان امر شاهد حضور گسترده مسافرانی در سواحل و تفرجگاه‌های استان بودیم که نه تنها هنجارهای اخلاقی را رعایت نمی‌کردند، بلکه نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عنوان یک معروف مسلم در شرایط کنونی کشور نیز اهتمامی نداشتند و به آنها توجه نمی‌نمودند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران با بیان اینکه مطالبات جوانان مؤمن و انقلابی استان در این خصوص به جا و صحیح است، تصریح کرد: مسئولان باید پاسخگوی این جوانان بوده و به مطالبات منطقی آنها، پاسخی صریح و شفاف بدهند.

اخبار مرتبط

فضای شهرها اربعینی شود

برنامه ۶ مداح سرشناس در سوگ امام سجاد(ع)

مراسم عزاداری هیئت فاطمیون در دهه سوم محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha