امام جمعه ارومیه:

فلسفه قیام عاشورا برای نسل جوان ترسیم شود

فلسفه قیام عاشورا برای نسل جوان ترسیم شود

به گزارش سراج24 حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر سه شنبه در همایش "ما ملت امام حسینیم " که با هدف تبیین قیام عاشورا در ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه برگزار شد، افزود: نهضت عاشورا واجد شاخصه‌ها و مؤلفه‌های کلیدی در راستای رشد و تحول معنوی و تربیتی انسان هاست.

وی ادامه داد: عاشورا دانشگاه بسیار بزرگی است که همه طیف‌های بشری از آن درس زندگی و حریت می‌آموزند و از محضر اساتید بی‌نظیری چون امام حسین (ع) حضرت عباس (س)، زینب کبری (س) و … والاترین نکات و درس‌ها را فرا می‌گیرند.

حجت الاسلام قریشی با تاکید بر لزوم تبیین حقیقت عاشورا گفت: یکی از وظایف بسیج دانشجویی مطالبه گری است که با گفتمان دینی و انقلابی و برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی و به دور از افراط و تفریط می‌توانند منویات مقام معظم رهبری را در دانشگاه و جامعه اجرا کنند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی نباید خود را رقیب دیگران بداند، گفت: بسیچ دانشجویی باید به تشکلهای هم سو و غیرهمسوی خود بال و پر داده و هویت خود را حفظ کند وبا مدیران و مسئولان دانشگاه ارتباط سنجیده و عاقلانه داشته باشد.

سید محمود صفری، فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان‌غربی نیز در این همایش با اشاره به اینکه تلاش بسیج دانشجویی در داخل و بیرون دانشگاه هدفمند است، گفت: بسیج دانشجویی متشکل از نیروهای جوان و تحصیل کرده در رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی پای در رکاب رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت می‌کند.

در ادامه جمعی از مدیران و فرماندهان بسیج دانشجویی نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

اخبار مرتبط

نمایشگاه عکس عاشورائیان در فضای مجازی

جلوه‌هایی از روز عاشورا و تطبیق آن با جهان امروز

توزیع۹۱۱سبد غذایی در شهرستان بیرجند

0 نظر

ارسال نظر

capcha