هیئت همدلی

از نذری‌های مهربانی تا روضه خانه به خانه

 از نذری‌های مهربانی تا روضه خانه به خانه

به گزارش سراج24، مهربانی و همدلی موضوعی نبوده که مردم ما با آن غریبه باشند ولی از زمانی‌که بحث کرونا مطرح شد قطره قطره مهربانی دریا شدند و نگذاشتند همنوعان‌شان با تلخی‌های کرونا در رنج باشند و یکدیگر را فراموش کنند.

با عزاداری‌های محرم و باتوجه به رسم دیرین نذری‌ در این ماه، همدلی و مهربانی متفاوت‌تر شده که می‌توان از آن با عنوان نذری‌های مهربانی یاد کنیم حتی مردم با کوچک‌ترین کمک‌ها در این عرصه پیشگام شدند که مرتضی حسین‌زاده مسؤول هیات حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان محمودآباد در این‌باره می‌گوید: هیات‌ ما در عرصه‌های مختلف فعالیت داشتند و هر جا احساس کردند نیاز به حضورشان است ورود پیدا می‌کنند.

حسین‌زاده بیان کرد: از همان ابتدا که با مشکل کمبود ماسک مواجه شدیم و نیروهای هیات با همکاری یکی از پایگاه‌های جهادی، هیات امنا، کانون خادمیاری و بسیج وارد میدان شدند و مسجد اعظم شهرستان پایگاه این کمک‌های جهادی را انتخاب کردند.

وی اضافه می‌کند: طی هفت ماهه اخیر باتوجه به مشکلات معیشتی خانواده‌ها و دردسرهای کرونایی هیات ما خدمات مختلفی در قالب توزیع سبد کالا، کارت هدیه، غذای گرم و اجاره مسکن صورت گرفت.

وی افزود: با جمع‌آوری کمک‌ها حدود ۱۴۰ میلیون تومان در قالب سبد کالا، کارت هدیه، غذای گرم و اجاره مسکن عقب‌افتاده برخی از نیازمندان هزینه شده است.

مسؤول هیات حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان محمودآباد بیان می‌کند: در روز عاشورا ۴۰ سبد کالا به مبلغ ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای نیازمندان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: با آغاز ماه محرم فعالیت‌های هیات حالت دیگر به خود گرفت در کنار توجه به بحث معیشتی بحث عزاداری‌ها، توزیع کمک‌های مومنانه، سیاه‌پوش کردن محله و همچنین بحث روضه‌خوانی خانه به خانه را در دستور کار داشتیم.

حسین‌زاده با اعلام اینکه عزاداری‌ها تا پایان صفر ادامه دارد، می‌گوید: امروز نگاه مردم باتوجه به فعالیت‌های صورت گرفته تغییر کرده است.

وی گفت: همچنین بحث توزیع لوازم‌التحریر را نیز باتوجه به در پیش بودن سال تحصیلی در دستور کار داریم تا دانش‌آموزان نیازمند در زمینه تحصیلی با مشکلی مواجه نشوند.

اخبار مرتبط

فضای شهرها اربعینی شود

فرهنگ دفاع‌ مقدس صحنه همدلی بین نیروهای مسلح و مردم باشد

برنامه ۶ مداح سرشناس در سوگ امام سجاد(ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha