معاون کمیته امداد کرمانشاه خبر داد؛

ایجاد ۶۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی در سال ۹۹

ایجاد ۶۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی در سال ۹۹

به گزارش سراج24 رضا طاهری در نشست خبری پیش از ظهر روز چهارشنبه یازدهم شهریورماه ۹۹، اظهار کرد: ۶ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد در سال ۹۹ در استان کرمانشاه ایجاد خواهد شد که از این تعداد تا به امروز، یک‌هزار و ۳۵۰ شغل با اعتبار ۵۸۰ میلیارد ریال ایجاد شده است.

وی افزود: سال گذشته پنج هزار و ۵۹۰ شغل با اعتبار یک هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال ایجاد شد که در این زمینه مقام اول کشور را کسب کردیم.

طاهری با اشاره به برنامه‌های مهارت آموزی این نهاد برای مددجویان تحت پوشش، بیان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته امسال هفت هزار و ۳۰۰ نفر از دوره‌های فنی و حرفه‌ای این نهاد شامل آموزش‌های مهارت آموزی، پایدار سازی و توسعه و مقدماتی بهره مند می‌شوند.

وی افزود: تا کنون ۹۰۰ نفر موفق به گذراندن دوره مهارت آموزی، یک هزار و ۴۰۰ نفر در دوره پایدار سازی و توسعه و ۵۱۰ نفر در دوره مقدماتی شده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ادامه داد: امسال در نظر داریم برای بیش از یک هزار و ۳۴۰ مددجوی این نهاد از طریق طرح تعامل با کارفرمایان شغل ایجاد کنیم که تا کنون ۴۷۰ مددجو از طریق همین طرح شاغل شده‌اند.

طاهری در ادامه به طرح "رویداد ملی صنایع روستا دوست" اشاره کرد و گفت: براساس گزارش وزارت کار، بیش از ۴۱ درصد فرصت شغلی ایجاد شده در کشور طی سال ۹۸ توسط کمیته امداد بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های این نهاد گسترش فرصت‌های شغلی در روستاهاست، ادامه داد: اعتقاد داریم اگر یکسری صنایع متناسب با روستاها حمایت شوند موجب افزایش و جهش تولید در روستاها، افزایش کیفیت محصولات تولیدی در روستاها و افزایش ارزش افزوده محصولات تولیدی روستاها می‌شود.

طاهری خروجی اجرای رویداد ملی صنایع روستا دوست را افزایش درآمد روستاییان، افزایش ظرفیت‌ها و فرصت‌های شغلی جدید در روستاها، بهبود سطح زندگی در روستاها و همچنین جلوگیری مهاجرت روستاییان به شهرها و در نتیجه موجب مهاجرت معکوس عنوان کرد.

وی با بیان اینکه برگزار کننده این رویداد معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام است، گفت: هدف از اجرای این رویداد شناسایی طرح‌های صنعتی نو و مناسب روستا با هدف جهش تولید است که این صنایع باید به صرفه برای تولید در مقیاس روستا، نوآورانه و دارای فناوری ساده باشد.

معاون کمیته امداد استان کرمانشاه تصریح کرد: پرداخت جوایز نقدی به سه طرح برتر، اعطای تسهیلات ارزان قیمت، مشارکت در اجرایی نمودن طرح‌ها و ایده‌ها، معرفی محصول نهایی به بازار هدف، تأمین زمین جهت اجرای طرح و فراهم نمودن زمینه حضور طرح‌های برتر در نمایشگاه‌های بین المللی از بسته‌های تشویقی به شرکت کنندگان برتر در این رویداد است.

طاهری در پایان گفت: زمان ثبت نام در این رویداد ۱۶ شهریورماه سال ۹۹ است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت www.emdad.ir در رویداد ملی صنایع روستا دوست شرکت کنند.

اخبار مرتبط

از اشتغال‌زایی تا توزیع بسته‌های غذایی در کمک‌های مومنانه

توزیع200بسته لوازم‌التحریر بین مددجویان کمیته امداد مهدی‌شهر

اشتغال و معیشت زنان سرپرست خانوار با تولید برق

0 نظر

ارسال نظر

capcha