جمع‌آوری ۵۴۰ میلیارد تومان کمک در مرحله اول رزمایش مواسات

جمع‌آوری ۵۴۰ میلیارد تومان کمک در مرحله اول رزمایش مواسات

به گزارش سراج24، مرتضی بختیاری صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: کمیته امداد با همت مردم توفیقات خوبی در حوزه امدادرسانی داشته است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه اراده مردم در کمک‌رسانی به نیازمندان تعیین‌کننده است، اظهار داشت: رزمایش مواسات گواهی بر این ادعاست، پیش از این هرگز کمک‌رسانی با این ابعاد وسیع انجام نشده است.

وی عنوان کرد: در مرحله اول رزمایش مواسات در ماه مبارک رمضان، ۵۴۰ میلیارد تومان کمک در قالب اطعام مهدوی جمع‌آوری شد.

بختیاری با تاکید بر لزوم مردمی شدن امدادرسانی بیان داشت: کمک‌های حاکمیتی به قوت خود باقیست و دولت و مجلس هم باید همکاری کنند، اما تمرکز ما بر مردمی شدن کمک‌ها است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی اضافه کرد: در حال حاضر اکرام ایتام ما کاملا مردمی شده است، مردم خودشان ورود می‌کنند و ما فقط نظارت می‌کنیم.

پرداخت دو میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به کارآفرینی که 40 مددجو را به کار بگیرد

وی در خصوص حوزه اشتغال و کارآفرینی توضیح داد: مجوزهایی از بانک مرکزی اخذ شده و پیگیری‌ها انجام شده و چنانچه کارآفرینی اهلیت داشته باشد و ۴۰ مددجو را به کار بگیرد دو میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می‌کند.

بختیاری اظهار داشت: در چهارمحال و بختیاری با وجود تنگناهای اقتصادی در سال گذشته حدود چهار هزار و ۳۰۰ اشتغال ایجاد شد و برای امسال پنج هزار شغل برنامه‌ریزی شده است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه توانمندسازی و ایجاد در آمد با ثبات با رعایت حرمت در صدر برنامه‌های کمیته امداد است، افزود: مسئله مسکن و اشتغال با پیوست فرهنگی سه رکن توانمندسازی است.

ایجاد اشتغال خانگی برای زنان سرپرست خانوار در دستورکار کمیته امداد

وی یکی از راهبردهای اصلی کمیته امداد را ایجاد اشتغال‌های خانگی دانست و تشریح کرد: سرپرست ۶۵ درصد از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد زنان هستند که شغل بیرون از خانه وظیفه مادری آنان را تحت شعاع قرار می‌دهد و لذا اشتغال خانگی برای این افراد ارجحیت دارد.

اخبار مرتبط

توزیع200بسته لوازم‌التحریر بین مددجویان کمیته امداد مهدی‌شهر

اشتغال و معیشت زنان سرپرست خانوار با تولید برق

شور عاطفه‌ها در تهران برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha