مدیرکل اوقاف خراسان رضوی خبر داد:

توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در ماه محرم و صفر

توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در ماه محرم و صفر

به گزارش سراج24 حجت الاسلام محمد احمدزاده با اشاره به ویژه برنامه های اوقاف خراسان رضوی در ماه محرم و صفر گفت: در این ایام، ۸۶ برنامه سخنرانی و مداحی در کنار ضریح بدون جمعیت برگزار می شود.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به اعزام ۲۸ مبلغ  به مناطق روستایی برای ایام محرم، افزود: ۳۷۶ روضه خانگی در جهت ترویج این فرهنگ و سنت حسنه با استفاده از مبلغین و مداحان بومی و اعزامی در این ایام اجرا می شود.

وی، اجرای ۵ مسابقه سراسری معارفی در فضای مجازی، اجرای ۱۰ هزار پویش سراسری هر خانه یک حسینیه و تقویت و تغییر مطالب کانال های فضای مجازی بقاع متبرکه متناسب با ماه محرم در ۴۳ کانال را از برنامه های این اداره در ماه محرم و صفر عنوان کرد.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۳۰۴ مورد فضاسازی شهری، ۱۰۸ مورد فضاسازی محیطی داخل و پیرامون بقعه صورت گرفته است، گفت: ۱۰ هزار بسته معیشتی با عنوان طرح شمیم حسینی در این ایام توزیع می شود.

حجت الاسلام احمدزاده اظهار کرد: تهیه ۱۲ هزار بسته قربانی و توزیع گوشت گرم بین فقرا، تهیه حدود ۵۰ هزار اقلام بهداشتی از محل نیات موقوفات مرتبط، توزیع ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم و پوشش رسانه ای برنامه های بقاع استان با ۱۳ برنامه از دیگر برنامه های اوقاف در ماه محرم و صفر است.

وی بیان کرد: در بخش فرهنگی ۶۵ ویژه برنامه لبیک یا حسین (ع)، احلی من العسل، شیرخوارگان حسینی و رهروان زینبی و ۳۵ ویژه برنامه یادبود سردار شهید سلیمانی در شب تاسوعای حسینی برگزار شد.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: حضور ۲۶ هیئت مذهبی و دسته جات عزاداری در صحن و فضاهای روباز بقاع متبرکه و اقامه عزا و برپایی نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا در صحن و فضاهای روباز در ۵۶ بقعه متبرکه و اجرای ۵ برنامه شب شعر عاشورایی از برنامه های اجرا شده در دهه اول محرم بود.

اخبار مرتبط

توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان در مرودشت

توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان ابهری

۵۶ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان خراسان شمالی توزیع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha