مدیرکل اوقاف خراسان رضوی خبر داد:

توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در ماه محرم و صفر

توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در ماه محرم و صفر

به گزارش سراج24 حجت الاسلام محمد احمدزاده با اشاره به ویژه برنامه های اوقاف خراسان رضوی در ماه محرم و صفر گفت: در این ایام، ۸۶ برنامه سخنرانی و مداحی در کنار ضریح بدون جمعیت برگزار می شود.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به اعزام ۲۸ مبلغ  به مناطق روستایی برای ایام محرم، افزود: ۳۷۶ روضه خانگی در جهت ترویج این فرهنگ و سنت حسنه با استفاده از مبلغین و مداحان بومی و اعزامی در این ایام اجرا می شود.

وی، اجرای ۵ مسابقه سراسری معارفی در فضای مجازی، اجرای ۱۰ هزار پویش سراسری هر خانه یک حسینیه و تقویت و تغییر مطالب کانال های فضای مجازی بقاع متبرکه متناسب با ماه محرم در ۴۳ کانال را از برنامه های این اداره در ماه محرم و صفر عنوان کرد.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۳۰۴ مورد فضاسازی شهری، ۱۰۸ مورد فضاسازی محیطی داخل و پیرامون بقعه صورت گرفته است، گفت: ۱۰ هزار بسته معیشتی با عنوان طرح شمیم حسینی در این ایام توزیع می شود.

حجت الاسلام احمدزاده اظهار کرد: تهیه ۱۲ هزار بسته قربانی و توزیع گوشت گرم بین فقرا، تهیه حدود ۵۰ هزار اقلام بهداشتی از محل نیات موقوفات مرتبط، توزیع ۲۰۰ هزار پرس غذای گرم و پوشش رسانه ای برنامه های بقاع استان با ۱۳ برنامه از دیگر برنامه های اوقاف در ماه محرم و صفر است.

وی بیان کرد: در بخش فرهنگی ۶۵ ویژه برنامه لبیک یا حسین (ع)، احلی من العسل، شیرخوارگان حسینی و رهروان زینبی و ۳۵ ویژه برنامه یادبود سردار شهید سلیمانی در شب تاسوعای حسینی برگزار شد.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: حضور ۲۶ هیئت مذهبی و دسته جات عزاداری در صحن و فضاهای روباز بقاع متبرکه و اقامه عزا و برپایی نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا در صحن و فضاهای روباز در ۵۶ بقعه متبرکه و اجرای ۵ برنامه شب شعر عاشورایی از برنامه های اجرا شده در دهه اول محرم بود.

اخبار مرتبط

هفتمین جشنواره سراسری وقف و رسانه به میزبانی خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری

یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در کشور توزیع شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha