نماینده ولی فقیه در استان زنجان :

پیام مهم شهدای کربلا تقویت دین اسلام است

 پیام مهم شهدای کربلا تقویت دین اسلام است

به گزارش سراج24، آیت الله علی خاتمی شامگاه سه شنبه در جمع عزاداران حسینی، گفت: حوادث بعد از عاشورا بسیار مهم و اثر گذار است چرا که حضرت زینب (س) پیام رسان این واقعه مهم بودند.

وی با بیان اینکه اصل عزاداری بعد از عاشورا است، اظهار کرد: شهادت امام حسین و یاران باوفایش پیام بسیار خوب و مهمی داشت و پیام مهم این شهادت و این خون دادن تقویت دین اسلام بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، با بیان اینکه شهادت هدف مهم شهدا ی کربلا بود، گفت: شهادت برای حیات دین اسلام اتفاق می‌افتد.

خاتمی با بیان اینکه تنها راه دین شهادت است، ابراز داشت: پیام شهادت تدوام حیات جامعه است و باید این پیام به نسل جوان بیان و تبیین شد.

وی افزود: کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود، چرا که این بانوی بزرگوارحادثه و پیام عاشورا را از کربلا به کوفه، از کوفه به شام و از شام تا کربلا و از کربلا تا مدینه را بیان کردو پیام رسانی کرد و قصد یزیدیان این بود که این حادثه را مخفی کرده و دفن کنند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، با بیان اینکه ماه محرم بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ عاشورا و تاسوعا است، افزود: عاشورا از ماندگارترین روزهای تاریخ بشریت است چرا که مردان و زنان شیر دل در این واقعه حضور داشتند.

خاتمی یادآورشد: با اینکه ۱۴ قرن از واقع عاشورا می‌گذرد ولی فرهنگ تاسوعا و عاشورا فراموش نشده و در طول تاریخ جهان اسلام واقعه‌ای همانند واقعه کربلا نبوده است.

اخبار مرتبط

امام خمینی(ره) در اندیشه و عمل خداباور و مردم محور بود

هیأتی‌های استان زنجان برای کشور نمونه شدند

کمک ۱۷ میلیارد ریالی خیران زنجان در طرح اطعام و احسان حسینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha