اهدای خون ۵۴۸ نفر درطرح «نذر خون»

اهدای خون ۵۴۸ نفر درطرح «نذر خون»

به گزارش سراج24، غلامرضا حامدی، با بیان اینکه تا به حال امکان اهدای پلاسمای بیماران مبتلا به کرونا در لرستان وجود نداشته و این نیاز از سایر استان‌ها تامین می‌شد گفت: در حال حاضر این مجوز را از ستاد مرکزی گرفته ایم و افراد مبتلا به کرونا ۲۸ روز بعد از بهبودی با در دست داشتن مستندات لازم می‌توانند به مراکز انتقال خون استان مراجعه کنند.

وی افزود: در تمام مراکز افراد می‌توانند اهدای خون کامل داشته باشند تا از خون آن‌ها استفاده کنیم و هم اینکه پلاسمای این بیماران بهبود یافته کرونا در شرایط خاصی نگهداری می‌شود و مواقعی که نیاز باشد برای بیماران مبتلا به کرونا، تحویل مراکز درمانی خواهیم داد.

مدیرکل انتقال خون لرستان در رابطه با طرح «نذر خون» که هر ساله در روز‌های تاسوعا و عاشورا انجام می‌شود تصریح کرد: امسال نیز چهار پایگاه در خرم آباد، بروجرد و الیگودرز در روز‌های عزاداری آماده خونگیری از عزاداران بودند.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا سبب کاهش اهدای خون شد بیان کرد: ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای اهداکنندگان خون ۶۶۸ نفر در استان برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد مراجعه کننده ۵۴۸ نفر موفق به اهدای خون شدند که از این تعداد ۳۵۳ نفر اهداکنندگان مستمر و ۵۶ نفر خانم بودند.

حامدی در رابطه با وضعیتذخیره بانک خون استان عنوان کرد: وضعیت ذخیره بانک خون استان فعلا در شرایط مناسبی است و در زمینه تأمین خون و فرآورده‌های خونی ۲۳ بیمارستان استان مشکل خاصی وجود ندارد.

اخبار مرتبط

افزایش اهدای خون در عاشورا و تاسوعای حسینی

رشد ۲ درصدی اهدای خون در تاسوعا و عاشورای امسال قم

اجرای پویش نذر خون از تاسوعا تا اربعین حسینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha