توزیع حدود 7000 بسته غذایی، بهداشتی و آموزشی در محرم

توزیع حدود 7000 بسته غذایی، بهداشتی و آموزشی  در محرم

به گزارش سراج24، سیاوش غلامی با اشاره به اقدامات جمعیت هلال‌احمر گیلان در دهه نخست محرم امسال، اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر گیلان امسال در ایام محرم با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه‌هایی نظیر برگزاری دوره‌های آموزشی، توزیع بسته‌های آموزشی، بهداشتی و غذایی را در دستور کار خود قرارداد.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در ۱۶ شهرستان استان، افزود: تاکنون ۱۳۵ دوره آموزشی با فراگیری سه هزار و ۲۰۰ نفر اعم از اعضای خانه‌های هلال،روحانیان،مداحان،مأمومین مساجد،نوجوانان، جوانان و داوطلبان عضو انجام‌شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با اشاره به توزیع بسته‌های آموزشی، غذایی و بهداشتی در طول دهه نخست محرم امسال، گفت: طی ۱۱ روز از محرم چهار هزار و ۸۰۰ بسته آموزشی، دو هزار بسته بهداشتی و ۱۵۶ بسته غذایی بین جامعه هدف توزیع‌شده است. غلامی با اشاره به اقدامات جمعیت هلال‌احمر گیلان در حوزه پیشگیری از شیوع کرونا، گفت: این جمعیت بیش از 30 هزار ماسک بین نیازمندان توزیع کرده و علاوه بر آن برای بالغ‌بر 55 هزار نفر تب سنجی و ضدعفونی دست‌ها صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه ضدعفونی ۱۶۵ باب امکنه مشتمل بر مساجد، تکایا، حسینیه‌ها، مکان‌های برگزاری نماز و عزاداری یکی از محوری‌ترین برنامه‌های هلال‌احمر در محرم امسال بوده، خاطرنشان کرد: ۴۶۰ تن از امدادگران، جوانان و داوطلبان در ضدعفونی و گندزدایی امکنه مشارکت داشته‌اند.

 مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان همچنین توزیع یک هزار و ۲۰۰ لیتر ماده ضدعفونی در مساجد شهر و روستا، توزیع یک هزار و ۶۰۰ عدد آب‌معدنی و کیک و همچنین استقرار ۳۷ دستگاه چادر سلامت برای تست قند و فشارخون  را از دیگر اقدامات این جمعیت در ماه دهه نخست ماه محرم برشمرد.

اخبار مرتبط

توزیع ۳۰ هزار بسته حمایتی ماه رمضان میان نیازمندان

سلسله نشست‌های «محرم امسال» برگزار می‌شود

«شبیه حسین» روی آنتن شبکه چهار

0 نظر

ارسال نظر

capcha