وقف ۹ واحد مسکونی برای زوج‌های جوان در شهرری

وقف ۹ واحد مسکونی برای زوج‌های جوان در شهرری

به گزارش سراج24، حجت الاسلام مرتضی صادقی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری اظهار کرد: صبح امروز یک واقف خیر اندیش با مراجعه به اداره اوقاف، برای وقف ۹ واحد مسکونی به نیت زوج‌های جوان اقدام کرد.

وی گفت: محل واحدهای مسکونی در کهریزک قرار دارد و ۹ واحد ۶۰ متری نوساز بوده که در سال جاری در زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع احداث شده است.  

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری ادامه داد: نیت آقای چراغی واقف این مجتمع، کمک به جوانان بوده و برای این منظور اقدام به خرید زمین و سپس احداث و وقف آن به زوج‌های جوان کرده است.  

حجت الاسلام صادقی تصریح کرد: طبق نیت واقف، هر کدام از این واحدها به مدت یک سال در اختیار زوج‌هایی قرار می‌گیرد که تازه ازدواج کرده و برای تهیه مسکن مشکل دارند.

چراغی واقف این مجتمع مسکونی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بیان کرد: هدف اصلی من از این وقف، کمک به ازدواج جوانان است زیرا بسیاری از جوانان به دلیل مسائل مالی و به ویژه تهیه مسکن نمی‌توانند ازدواج کنند.

وی گفت: بر همین اساس نیت کردم هر واحد را به مدت یک سال به صورت رایگان در اختیار زوج‌های جوان قرار دهم و کسانی که صاحب فرزند باشند می‌توانند به مدت دو سال استفاده کنند.

این واقف نیک اندیش ارزش تقریبی ملک را بیش از ۴۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: تمام اقدامات لازم برای وقف انجام شده و امروز در حال ثبت واحدها در اداره اوقاف هستیم و زوج‌ها نیز از طریق مراکز خیریه شناسایی شده و آماده سکونت در این واحدها هستند.

اخبار مرتبط

آیا وقف پول و استفاده از منافع آن در جهت نیت واقف صحیح است؟

نخستین واحد مسکونی از محل وجوهات زکات در ایلام ساخته شد

وقف فرهنگی در زنجان

0 نظر

ارسال نظر

capcha