پیشرفت همه جانبه مناطق محروم هدف اصلی قرارگاه پیشرفت است

پیشرفت همه جانبه مناطق محروم هدف اصلی قرارگاه پیشرفت است

به گزارش سراج24، سردار یدالله بوعلی در آئین تکریم و معارفه جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر، گفت: این ایام بهترین فرصت برای بازخوانی فرهنگ عاشورا، انقلابی گری و خودسازی معنوی بخصوص برای جوانان مؤمن است که باید مورد توجه مسئولان فرهنگی و دست اندرکاران هیئات مذهبی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات و شکوفایی استعدادها در نقاط محروم استان فارس رسالت اصلی قرارگاه پیشرفت و آبادانی است، گفت: پروژه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در یک جغرافیایی خاص و در حوزه‌های سلامت، آموزش، فرهنگی و عمرانی اجرا می‌شوند.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه پروژه‌ها و نحوه کار قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر می‌تواند بعنوان یک الگو برای سایر نهادها و مسئولان اجرایی مطرح شود، خاطرنشان کرد: مطالبه اصلی از این قرارگاه ارتباط مستمر با مردم، اثرگذاری معنوی و فرهنگ سازی در مناطق محروم است.

وی درباره وجه تمایز پروژه‌های این قرارگاه با سایر پروژه‌های محرومیت زدایی، گفت: تمرکز در یک منطقه خاص مانند یک دهستان محروم، پیشرفت همه جانبه منطقه محروم در سطوح مختلف، استمرار فعالیت‌ها تا رسیدن به نقطه مطلوب، مشارکت مردم منطقه و اشتغالزایی از جمله ویژگی‌های پروژه‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی هستند.

سردار بوعلی با بیان اینکه تمام ظرفیت‌های سپاه و بسیج فارس در راستای محرومیت زدایی از استان بکارگیری می‌شوند، گفت: سازمان بسیج سازندگی، قرارگاه پیشرفت و آبادانی و گروه‌های جهادی که متشکل از جوانان بسیجی و انقلابی هستند با حضور در مناطق محروم استان مسئله مهم محرومیت زدایی را دنبال می‌کنند.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه گروه‌های جهادی بسیج سازندگی یکی از عرصه‌های تأثیرگذار برای تربیت نسل جوان انقلابی هستند، گفت: حضور جوانان مؤمن در گروه‌های جهادی بسیج و فعالیت مستمر این گروه‌ها در مناطق محروم یکی از نشانه‌های بالندگی فرهنگ کار جهادی، روحیه بسیجی و خدمت خالصانه به مردم است.

به گزارش مهر، در این مراسم از زحمات سرهنگ پاسدار سید مجتبی سرورزاده تجلیل و سرگرد پاسدار نبی اله عوض پور بعنوان جانشین فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فجر معرفی شد.

اخبار مرتبط

آغاز به کار طرح«جهاد هنری» در مناطق محروم کشور

جزئیات 4200 فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در بوشهر

دستورالعمل مراسم عزاداری هیئات مذهبی در حرم مطهر رضوی اعلام شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha